İşte Nisan Ayına Damgasını Vuran 5 Altcoin!

38
Kripto para piyasası, Nisan ayında sert bir konsolidasyon süreci geçirdi. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), 2022’nin en yüksek seviyesinden düştü. Toplam kripto para piyasası değeri, 400 milyar dolar düştü. Bazı altcoin projeleri ise ivme kazanmayı başardı.

Stepn (GTM), ApeCoin (APE) Monero (XMR), Frax Share (FXS) ve Kava (KAVA) Nisan ayında piyasaya meydan okudu

Piyasada meydana gelen konsolidasyonun büyük bir kısmı, artan enflasyon, yavaşlayan ekonomik büyüme ve son iki yılın düşük faiz oranlarının sona ermesiyle ilgili tedirginliklere bağlanabilir. Ağır kayıplar sadece kripto piyasasıyla sınırlı kalmadı, hisse senetleri de keskin bir şekilde düştü. S&P 500 Nisan’da yaklaşık yüzde 9 düştü. Ancak Bitcoin ve Ethereum gibi büyük tokenler Nisan ayı boyunca yaklaşık yüzde18 oranında düşerken, bazı küçük sermayeli altcoin projeleri, değer kazandı.  ApeCoin (APE) ve STEPN (GMT), ilk 100 kripto para arasında göze çarpan projeler oldu ve APE yakın zamanda ilk 50’ye girdi. Solana merkezli STEPN, koşu ayakkabısı üreticisi ASIC’lerle ortaklık kurma kararının  ardından yüzde 90’dan fazla artışla Nisan ayında açık ara en iyi performansı gösterdi. Altcoin ayrıca yakın zamanda Binance ve Coinbase’e listelendi.
Ek olarak, NFT pazar yeri OpenSea, projenin önemli bir temeli olan STEPN‘in spor ayakkabı NFT’leri için destek ekledi. ApeCoin’in kazançlarının büyük bir kısmı, Yuga Labs’ın yaklaşmakta olan metaverse projesi Otherside’ın piyasaya sürülmesiyle ilgili yaygın spekülasyonların ortasında, son iki hafta içinde geldi. Altcoin, son iki hafta içinde neredeyse iki katına çıktı ve Nisan ayında yaklaşık yüzde 65 arttı. Otherside, dün sanal arazi satışına başladı ve arsa başına 305 ApecCoin sabit bir fiyat talep etti. Talep o kadar yüksekti ki Binance, arz sıkışıklığı nedeniyle tokenin lending özelliğini askıya aldı. Monero (XMR), Frax Share (FXS) ve Kava (KAVA), Nisan ayında değer kazanan altcoin projeleri oldu.

İşte Nisan’da en kötü performans gösteren altcoin projeleri

İlk 100 kripto para listesinde bulunan tokenlerin çoğu düştü. Ancak Nisan ayının en kötü performansı, geniş bir farkla, Waves Protocol oldu. WAVES fiyatlarına yapay bir artışla ilgili endişeler, tokenin rekor seviyelerden yaklaşık yüzde 74 oranında düşmesine neden oldu. Altcoin toparlansa da, Waves projesinin geleceği belirsizliğini koruyor. Cardano (ADA), Nisan ayında en iyi 10 kripto arasında en kötü performans gösteren altcoin oldu ve yatırımcılar blok zincirinin uzun vadeli beklentileri konusunda endişelendikçe değerinin üçte birini kaybetti.

Analist: Ethereum Rakibi Altcoin Yeni ATH'sine Ulaşacak!
 
En iyi 100 token arasında Ethereum Classic (ETC) yüzde 40 değer kaybetti. Oyun tabanlı altcoin Axie Infinity (AXS), bir hack’ün projeden 600 milyon dolar çalmasının ardından yüzde 50 düştü. Bu, bugüne kadarki en büyük kripto hack olayı oldu.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku