Meme Coin Projelerine Olan İlgi Büyüyor! İşte Gelişmeler

21

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi,  Shiba inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) gibi meme coin projeleri , özellikle SHIB ile birlikte, geçen hafta çok iyi performans göstererek öne plana çıkıyor. Geçen yıl Ekim ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden SHIB yaklaşık yüzde 82 oranında düşüşte kalırken, DOGE Mayıs 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 90’a yakın düşüşte.

Meme coin projeleri yükselişte

Özellikle, SHIB art arda dört hafta boyunca yükseldi. Bu seri, geçen yıl Eylül ve Ekim aylarında gerçekleşen büyük ralliden bu yana en uzun yükseliş serisi. Ayrıca bu yıl 11 Mayıs’tan bu yana SHIB ilk kez 0.000015 USD seviyesinin üzerinde işlem gördü. O zamanlar, SHIB, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto varlıkların çoğu fiyatta çöktüğü için seviyenin altına düştü. Aynı zamanda, geçen hafta DOGE için de, üst üste dördüncü galibiyet haftası oldu. Ve meme coin rallilerini açıklamak herkesin bildiği gibi zor olsa da, DOGE etrafındaki heyecanın bir nedeni, Elon Musk’ın The Boring Company’nin , Las Vegas’ta yeni açılan transit istasyonunun kullanıcıları için ödeme olarak DOGE’yi kabul etmeye ayarlanmış olması olabilir.

meme coin

SHIB adına, büyük ralli, Shibarium olarak bilinen Shiba Inu ekosistemi için ikinci bir katman çözümünün lansmanı olarak geliyor. Shibarium Public Beta test ağının bu çeyreğin sonlarında başlaması bekleniyor. Bu arada, 2022’nin 4. çeyreği için özel bir meta veri deposu ve Shiba Inu NFT ekosistemi planlanıyor. Bunun bir kısmı, Twitter’da yayınlanan ekran görüntülerine göre, Axie Infinity (AXS) gibi popüler oyna-kazan oyunlarına benzeyen çevrimiçi kart tabanlı bir savaş oyunu gibi görünen Shiba Eternity adlı bir oyun .Ek olarak, SHIB lider geliştiricisi Shytoshi Kusama daha önce SHI olarak bilinen merkeziyetsiz bir stabilcoin’in büyüyen ekosistemin bir parçası olarak planlandığını söylemişti.

SHIB topluluğu kutlamalara başladı

Sosyal ticaret platformu Alpha Impact’in CEO’su Hayden Hughes’a göre, meme coin projelerindeki kazançlar, sıradan perakende yatırımcıların tekrar kripto piyasasına çekildiğini gösteriyor. Hughes Pazartesi günü Bloomberg’e yaptığı açıklamada, “Dogecoin ve Shiba Inu hafta sonu boyunca patlak verdi, perakende yatırımcının geri döndüğüne dair net bir kanıt” dedi .

meme coin

Hafta sonu boyunca Shiba Inu topluluğuyla ilişkili Twitter hesaplarından sevgi gösterilerinde bulunuldu. Topluluk kutlama havasını hissedilebiliyor ve bazı kaynaklara göre kullanıcılar SHIB’in  piyasa değerinde DOGE’yi geride bırakmasını kutluyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cryptonews
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku