İşte Geliştiricilerin En Fazla Üzerinde Çalıştığı Altcoin Projeleri!

63

Ünlü kripto veri analitik firması Santiment, Github verilerine göre Nisan ayında en fazla geliştirici aktivitesine sahip olan altcoin projelerini açıkladı. İşte detaylar…

En fazla geliştirici aktivitesine sahip olan altcoin projesi Uniswap (UNI)

Açıklanan Github verilerine göre geliştiricilerin en fazla üzerinde çalıştığı 10 kripto para arasında popüler altcoin Solana (SOL) ve Cardano (ADA)’da bulunuyor. Verilere göre listenin tepesinde Uniswap (UNI), Solana (SOL) ve Status (SNT) yer alıyor. Geçtiğimiz yılın lideri Cardano (ADA) ise sekizinci sırada yer alan Ethereum (ETH)’un önünde yedinci sırada yer aldı. Bu senenin verilerine göre listenin ilk üyesi Uniswap (UNI), 24 saat içerisinde yaklaşık 2,9 değer kazanarak 9,71 dolardan el değiştiriyor.

Popüler kripto veri analitik firması Santiment’in paylaştığı veriler, binlerce açık Github reposunun geliştirici aktivitelerinden oluşturuldu. Listenin hazırlanışı ise şu şekilde; bir altcoin projesine ne kadar fazla kullanıcı katkısı etki ederse, proje o kadar yüksek bir sıralamada yer alıyor. Santiment firmasının açıkladığı listede bulunan altcoin grupları ise sırayla şu şekilde sıralandı;

Geçtiğimiz sene lider olan Cardano, bu sene yedinci sırada bulunuyor

Genel olarak geliştirici aktiviteleri çok az da olsa kripto para birimlerine kısa vadeli bir fiyat hareketi olarak etki ediyor. Uzmanlar ise konu hakkında “projelerin uzun vadeli büyümesine dair önemli bir veri olarak kabul edilebilir” yorumlarında bulunuyor.

Bir diğer yandan bilindiği üzere geçtiğimiz yıl en fazla geliştirici aktivitesine sahip olan altcoin Cardano (ADA) olarak paylaşılmıştı. Cardano (ADA) Blockchain’i üzerinde akıllı sözleşmeler teknolojisinin aktive edilmesiyle birlikte giderek daha fazla sayıda geliştirici ADA ağında çalışmaya başladı ve birçok uygulama geliştirdi. Ayrıca gelecek Haziran ayında Cardano’nun büyük güncellemesi olan Cardano Vasil Hard Fork güncellemesinin piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz bir haftalık süreçte ADA yüzde 12,6 değer kaybetti. Anlık olarak ise ADA, 0,956382 dolardan işlem görüyor. Daha fazla altcoin haberi için, Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak santiment
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku