Analistten Ethereum, LUNA ve AVAX Uyarısı: Yüzde 50!

5.342
Yakından takip edilen bir kripto para stratejisti ve trader, Ethereum ve akıllı sözleşme platformu Avalanche (AVAX) hakkındaki görüşünü güncellerken, altcoin Terra (LUNA) için keskin bir düzeltme öngörüyor.

Analist: LUNA, yüzde 50 oranında değer kaybedebilir

Yeni bir strateji oturumunda, piyasada Cred olarak bilinen analist, Ethereum rakibi LUNA’nın tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 120 dolara ulaştıktan sonra devasa bir boğa tuzağı oluşturmuş olabileceğini söylüyor. Analist, “Bu yapıyı sevmiyorum. Sadece Aralık ayının en yüksek kapanışından bir grafiğe işaret ediyorum ve ardından bunun üzerinde haftalık mum ortaya çıkmadı. Altcoin LUNA, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı ve daha sonra ivme kaybetti. Bu, oldukça başarısız ve kritik bir süreç. Bunun için normal hedefimiz düşük aralık.” ifadelerini kullandı. Cred’e göre, LUNA 60 dolar civarında bir miktar destek sunabilir, ancak  altcoin 40 dolara çakılabilir. Bu, mevcut 80 dolarlık fiyatından yüzde 50’nin üzerinde bir çöküşe işaret ediyor.
Kripto stratejisti, önümüzdeki günlerde toparlanacağını tahmin ettiği Ethereum (ETH)’u da yakından izliyor. Ancak, rallinin büyük olasılıkla kısa ömürlü olacağı konusunda uyarıyor. Analist, “Önümüzdeki hafta hem BTC hem de ETH’nin toplanacağı bir duruma şahit olabiliriz, ancak bunlar uzun vadeli ralli değil. Bu tür grafiklerden hoşlanmıyorum.” açıklamasını yaptı. Analistin  radarındaki son altcoin,  Avalanche (AVAX). Cred, AVAX‘ın 86 doların üzerinde başarısız bir kırılmanın ardından düşüş eğiliminde göründüğünü söylese de, boğalar harekete geçerse piyasa yapısının hala sabitlenebileceğini belirtiyor. AVAX, bu durumda 100 veyda 115 dolara ulaşabilir. Altcoin an itibariyle 77 dolardan işlem görüyor.

Ethereum (ETH)’da aktif adreslerin sayısı, yüzde 10 azaldı

 Ethereum ekosistemindeki aktif  adreslerin sayısı, son yedi günde yaklaşık yüzde 10 azaldı. Kripto analiz platformu Nansen tarafından 11 Nisan‘da yayınlanan verilere göre, bu oran özellikle, genel olarak daha aktif adreslere sahip olmasına rağmen önceki hafta yüzde 8,27 düşüş yaşayan Binance Smart Chain’den (BSC) daha yüksek. Gözlemlenen L1/L2 ağları arasında yalnızca Fantom, Arbitrum ve Optimism, Ethereum’dan daha kötü performans gösterdi. Celo ve Ronin, hafta boyunca sırasıyla yüzde15,14 ve yüzde 3,92 artışla zincir üstü aktivitede artış yaşadılar.

Aktif adreslerin sayısındaki düşüşün nedenlerinden biri, son birkaç gün içinde büyük kripto paraların çoğunu vuran fiyat düşüşü nedeniyle ortaya çıkan tereddüt ve endişe olabilir. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, Ethereum, hafta boyunca yüzde 12,6 ve son 24 saatte yüzde 9 değer kaybetti. ETH, an itibariyle 3.014 dolardan işlem görüyor. Galaxy Digital Trading eş başkanı, Ethereum’un artan kurumsal talebin yanı sıra  ETH 2.0′ sayesinde üç yıl içinde rekor seviyelere çıkacağını  tahmin etti. Tahminlerinde yüzde 80 oranında doğruluk payı bulunan CoinMarketCap kripto topluluğu, Ethereum’un Nisan ayı sonuna kadar 3.769 dolara yükseleceğini tahmin ediyor.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku