Londra Mahkemesi Binance’in Kripto Para Korsanlarını İzlemesine Karar Verdi

22

Syedur Rahman, “Kripto para birimlerinin anonim olduğu efsanesini ortadan kaldırmamız gerekiyor. Gerçek şu ki, doğru kurallar ve uygulamalarla bunlar izlenebilir, izlenebilir ve kurtarılabilir” dedi.

Binance’e kripto para korsanlarını bulması ve çalınan varlıklara el koyması emredildi

Yapay zekâ araştırma laboratuvarı Fetch.ai’ye, büyük kripto borsası Binance’e yapılan 2,6 milyon dolarlık bir saldırının arkasındaki kişileri tespit etmesi için bir görev verildi. Cuma günü Reuters raporuna göre, Londra’daki Kraliyet Adalet Mahkemeleri Binance’e bilgisayar korsanlarını ortaya çıkarmasını ve çalınan varlıklara el koymasını emretti. Fetch.ai’nin, bilgisayar korsanlarının 6 Haziran’da Binance hesabından 2,6 milyon dolar değerinde kripto para birimlerini çaldığını ve tokenleri önemli ölçüde düşük bir fiyata yeniden sattığını iddia ettiği bildirildi. Fetch.ai’nin Rahman Ravelli’deki hukuk ekibinden bir ortak olan Syedur Rahman konu hakkındaki görüşlerini şöyle ifade etti:

Kripto varlıklarının anonim olduğu efsanesini ortadan kaldırmamız gerekiyor. Gerçek şu ki, doğru kurallar ve uygulamalarla bunlar izlenebilir, izlenebilir ve kurtarılabilir.

Rahman’ın Binance’in halihazırda kişileri takip etme sürecinde olduğunu ve etkilenen fonların bir kısmını dondurduğunu iddia ettiği bildirildi. Ancak kripto para borsası, tokenleri iade etmeden önce Fetch.ai’den hesabının saldırıya uğradığına dair kanıt talep edebilir. Bir Binance sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, konuya ilişkin olarak şu ifadelere yer verildi:

Kripto para varlıklarının kurtarılmasında Fetch.ai’ye yardım ettiğimizi doğrulayabiliriz. Binance olarak, güvenlik politikalarımız ve kullanıcıların güvenliğini sağlama taahhüdümüz doğrultusunda şüpheli etkinliğin gerçekleştiği belirlenen hesapları rutin olarak dondurur ve platformumuzu kullanırken yatırımcılarımız güvende olur.

Kripto Para Borsası Binance Görseli

Binance’in İngiltere’deki düzenlenmiş faaliyetleri durduruldu

Yerel finans kurumları, müşterilerinin platformu kullanarak kripto birimi satın almalarına ilişkin kısıtlamalar açıkladığından, Binance bu yıl Birleşik Krallık’ta ilgi odağı oldu. İngiltere Mali Davranış Otoritesi tarafından verilen karar sonucunda, Binance Markets Limited’e haziran ayında ülkedeki “düzenlenmiş faaliyetleri” durdurması emri verildi. Bu duyurunun ardından HSBC, Binance’e kredi kartı ödemelerini askıya alırken, Barclays borsaya yapılan müşteri ödemelerini engelledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku