Bloomberg: Biden Yönetimi Kripto Para Regülasyonu İçin Yetkili İsmi Belirledi!

27

Bloomberg’e göre, ABD Başkanı Joe Biden, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) düzenleyici başkanı olarak Rostin Behnam’ı seçti. CFTC, kripto para birimi ticareti de dahil olmak üzere 582 trilyon dolarlık küresel vadeli işlemler piyasasının çoğunluğunun denetçisi olarak görev yapıyor.

Behnam’ın çevreye duyarlı yaklaşımı

Beyaz Saray’ın Behnam’ı aday olarak belirlemesi şaşırtıcı değil. Ancak resmi duyurunun yapılmasına hala birkaç hafta var. Behnam’ın CFTC için lider düzenleyici olarak aday gösterilmesi, vadeli işlemler ve ABD’deki kripto para piyasalarında eko-bilinçli bir değişim olduğunu düşündürüyor. Trump’ın işletme-dostu politikalarından farklı olarak, Behnam yönetimindeki demokratik bir yaklaşım, sürdürülemez enerji kaynakları tüketen türevler ve dijital varlık ticareti üzerinde bir baskı anlamına gelebilir.

Behnam şu anda Wall Street Düzenleyici geçici Başkan Vekili olarak görev yapıyor. Geçen yıl, kurumların kendi sera gazı emisyonlarını ödemelerini talep eden, ABD hükümetine karşı bir endüstri grubu raporuna sponsor olması üzerine medyanın dikkatini çekti. Ek olarak, bu mart ayında Behnam, türevlerin ve kripto para birimlerinin karbon emisyonlarını azaltmadaki rolünü özellikle değerlendirecek bir iklim değişikliği bölümü kurmak için CFTC planlarını başlattı.

Behnam, ABD kripto para piyasasını ya çökertecek ya da geliştirecek

CFTC ayrıca kripto para birimi sektörünün belirli bölümlerinin kontrolünü elinde tutuyor. Birkaç yıl önce, CFTC, Bitcoin’i ABD Emtia Borsası Yasası uyarınca bir mal varlığı olarak ilan etti ve düzenlediği CME Group Inc., tokene bağlı vadeli işlem sözleşmelerini listeledi. Bitcoin Madencilik Konseyi’nin (BMC) Temmuz verileri, küresel Bitcoin madencilik endüstrisinin sürdürülebilir enerji tüketiminde yaklaşık yüzde 56’lık bir artış olduğunu ortaya koyarken, ABD altyapısının tartışmalı kripto tasarısı bu keşifleri görmezden geldi.

Her iki tarafı da destekleyen 1,2 trilyon dolar değerindeki ABD altyapı yasa tasarısı, kripto para vergisini radikal bir şekilde artırmayı ve vergi uygulama önlemlerinden yaklaşık 28 milyar dolar toplamayı planlıyor. Ek olarak, vergi düzenlemeleri, ABD İç Gelir Servisi’nin (IRS) tüm dijital varlık yan kuruluşlarından kripto işlemlerinde vergi yükümlülüklerini bildirmelerini talep etmesine de izin verecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku