Rapor: Kurumsal Yatırım Bitcoin (BTC)’den Bu 2 Altcoin’e Yöneldi

1.377
Dijital varlık firması Genesis, 3. çeyrek raporunu yayınladı. Rapora göre, kurumlar arasında Bitcoin (BTC)’e olan talep azalırken, yatırımcılar DeFi sektörüne ve altcoin’lere yöneldi.

Bitcoin (BTC)’e yönelik ilgi neden azalıyor?

Rapora göre, trader’ların spot ve vadeli işlem piyasalarında Bitcoin fiyatı arasındaki farklardan kâr elde etme fırsatlarının olmaması nedeniyle BTC talebi 3. çeyrekte düşüş eğilimi gösterdi. Genesis, perakende borsaların kaldıraçlarının azaltılmasıyla başlayarak kripto para piyasasında “önemli bir yapısal değişiklik” kaydetti. İkinci çeyrekte, Binance gibi birkaç borsa, kaldıraç tekliflerini sınırladı ve 30 gün içinde açılan hesaplar için seviyeleri maksimum 20x’e indirdi.

Bitcoin Önümüzdeki Haftalarda Bu 3 Gelişme İle Fırlayabilir!

Raporda, “perakende borsalarının kaldıraçlarının düşürülmesi”, Çin’in kripto paralar üzerindeki baskısı ile birleştiğinde, sektörde kurumsallaşmaya doğru bir kaymaya yol açtığını ve bunun sonucunda Bitcoin (BTC)’i fırsatçı trader’lar için daha az çekici hale getirdiğini belirtti.

  Solana ve Ethereum’a ilgi büyüyor

Genesis, DeFi sektörüne gelen kurumların sayısının arttığını vurguladı. Rapor, kurumların çeşitli merkeziyetsiz uygulamalarda (DApp’ler) borç alma ve borç verme konusunda ETH’de daha büyük bir talep ve fırsat olduğunu bildirdi.  Gelişen Katman-1 protokolleri de giderek daha büyük ilgi görüyor. Çeşitli kurumlar, stablecoin’ler ve Ethereum/Bitcoin çiftleri için cazip oranlar sağlayan L-1’ler genelinde getiri fırsatlarını araştırıyor. Bu, üçüncü çeyrek boyunca piyasada zemin kazanmaya devam eden altcoin’ler için fiyat artışına yol açtı. En çok kazananlardan biri, bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesini gördükten sonra Cardano’yu (ADA) geride bırakan Solana (SOL) oldu. Ethereum da kurumsal yatırım çekmeyi başaran projelerin başında geliyor.
Popüler 3 Analistten Çarpıcı Bitcoin Yorumu: Konsolidasyon Ne Zaman Bitecek?
Bitcoin’e ilgi olmamasına rağmen, ABD’nin ilk vadeli işlemlere bağlı Bitcoin ETF’sinin beklentisi, yatırım bankaları ve 100 milyar dolarlık varlık yöneticileri gibi geleneksel finans kurumlarıyla piyasayı canlandırdı ve ürüne güçlü bir ilgi gösterdi. Toplamda, Genesis üçüncü çeyrekte türevler ve spotlar arasında 37 milyar doların üzerinde işlem gördü. BTC, 2. çeyrekte yüzde 47 artışla Genesis’in OTC (tezgah üstü) ticaret faaliyetinin yaklaşık yüzde 61’ini oluşturdu. Kurumsal yatırım altcoin’lere doğrı kayarken BTC’nin sene sonunda 100 bin dolara ulaşacağına dair iddalar da büyüyor. Daha fazla kripto para haberi için Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku