CoinShares Raporu: Kurumsal Girişler Rotasını Ethereum (ETH)’a Çevirdi!

22

Ethereum (ETH) için kurumsal talep artmaya devam ediyor, Ether ürünleri artık kripto para yatırım ürünlerinin yönetimi altındaki varlıkların (AUM) dörtte birinden fazlasını temsil ediyor.

Kurumsal girişler Ethereum (ETH)’a yöneldi

CoinShares’in 1 Haziran Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık raporuna göre, yatırımcılar birçok kripto para varlığın değerinin yüzde 50’sinden fazlasını kaybettiği son çöküşten yararlanmaya çalışırken, piyasa geçtiğimiz hafta 74 milyon dolarlık önemli kurumsal girişler gördü. Kurumsal girişlerin  yüzde 63’ünden fazlası, yani toplamın 46,8 milyon doları Ethereum ürünlerine gitti. Eter ürünleri şu anda kripto para yatırım ürünleri için birleşik AUM’un yüzde 27’sini temsil ediyor. Bu oran, şimdiye kadarki en yüksek pay.

Popüler Analist: Lider Altcoin Ethereum, Yüzde 500 Fırlayabilir!
Popüler Analist: Lider Altcoin Ethereum, Yüzde 500 Fırlayabilir!

Cardano (5,2 milyon dolar), XRP (4.5 milyon dolar) ve Polkadot’u (3.8 milyon dolar) hedefleyen fonların yanı sıra, birden fazla kripto varlığına (11,1 milyon dolar) maruz kalma sunan ürünlere de önemli girişler yapıldı. Bitcoin (BTC) ürünlerinden çıkışlar yavaşladı ve geçen haftaki 110,9 milyon dolarlık çıkıştan yaklaşık 4 milyon dolar sermaye çıktı. Son üç hafta içinde BTC yatırım ürünlerinden 246 milyon dolar çıktı.

ETH, Bitcoin’i geride bırakabilir mi?

Bitcoin’in 30 günlük 47,9 milyon dolarlık girişleri, şu anda Ether’in 147,7 milyon dolarlık girişlerinin yaklaşık üçte birine eşit olmasına rağmen, Bitcoin hala yıllık bazda, Ether’in 973 milyon dolara kıyasla yaklaşık 4.4 milyar dolar ile lider durumda. Bununla birlikte, Ether’in son kazandığı son ivme, Ethereum (ETH)’un şu anda işlem sayısı, hacim, ücretler ve işlem hacmi ile kripto para piyasasındaki rakiplerini geride bırakmasıyla, Ethereum’un Bitcoin’i geçmeye hazırlandığı konusunda yime spekülasyonlara yol açtı.

Teknik ve temel göstergelerin bir araya gelmesi, Ethereum (ETH)’un son yaşanan fiyat düzeltmesine rağmen aylık yükseliş görünümünü koruyabileceğini gösteriyor. Piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para biriminin devasa düşüşü, birçok analistin analiz ve tahminlerini yeniden gözden geçirmesine neden oldu. Ancak, finansal analiz portalı ADVFN’nin CEO’su Clem Chambers, son ETH düşüşünü, 2018’in yüzde 24 bin’den fazla yükselişten önceki kripto çöküşünün başlangıcına benzetiyor. 4 bin doların üzerindeki ATH’den tepe taklak yuvarlanmasından kaynaklanan karamsar senaryoların varlığına rağmen, Ethereum’un kısa sürede toparlanıp yeni ATH’lere ulaşabileceği beklentilerini destekleyen anlatılar da ortaya çıktı.

CoinGecko’ya göre, Ether şu anda günlük 38,8 milyar dolar ile en çok işlem gören ikinci kripto para ve sadece Tether’in 103 milyar dolarının gerisinde yer alıyor. Son 24 saat içinde yaklaşık 32.9 dolar değerinde BTC el değiştirdi.

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku