Kritik Gelişme: Coinbase 3.6 Milyon Dolarlık Ceza Aldı!
Kritik Gelişme: Coinbase 3.6 Milyon Dolarlık Ceza Aldı!

Kritik Gelişme: Coinbase 3.6 Milyon Dolarlık Ceza Aldı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Dev Kripto para borsası Coinbase, Hollanda Merkez Bankası (DNB) tarafından 3.6 milyon dolar değerinde para cezasına çarptırıldı. Peki, neden? Uzmanların yorumları ise dikkat çekti. İşte detaylar…

Popüler kripto para borsasına 3.3 milyon Euroluk ceza!

Önde gelen kripto para borsası Coinbase, bu sefer yaptırımlarla karşı karşıya kaldı. Reuters tarafından yayınlanan 26 Ocak tarihli bir rapora göre, Hollanda Merkez Bankası olan De Nederlandsche Bank tarafından Coinbase, finansal hizmet sağlayıcılar için yerel düzenlemelere uymadığı nedeniyle 3.6 Milyon dolarlık para cezasına çarptırıldı.

'Bu Altcoin'i Satın' Diyen Coinbase: Bundan Alın!

Verilere göre Hollanda yasaları, kripto sağlayıcılarının kara para aklama ve terör finansmanı önleme normları kapsamında kayıt olmalarını şart koşuyor. Hollanda Merkez Bankası, Coinbase’in bir şirket olarak büyüklüğünü ve “Hollanda’da önemli sayıda müşteriye sahip” olduğunu öne sürerek bu kararı aldığını aktardı. Banka yetkilileri, Coinbase’in Kasım 2020 ile Ağustos 2022 arasındaki dönemde yasalarla uyumlu hareket etmediği gerekçesiyle bu cezayı aldığını bildiriyor.

Aralık 2022’de DNB , kripto para borsası KuCoin’i hedef alarak kendisinin de lisanssız çalıştığını ve bu nedenle yasa dışı hizmetler sunduğunu söyledi. Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere 2021’de benzer iddialarla Binance Holdings Limited’i hedef aldı ve borsa ihlaller nedeniyle 3 milyon avrodan fazla para cezası ödedi.

Coinbase gündemden düşmüyor!

Bildiğiniz üzere Coinbase, dev kripto para borsalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Bununla beraber yılın başından bu yana Coinbase, ticari faaliyetleriyle ilgili birçok nedenden dolayı gündemde kalmayı başardı. 10 Ocak’ta operasyonel yeniden yapılanma nedeniyle işgücünün yüzde 20’sini azaltacağını duyurdu . Aynı gün, kripto borsasının eski yöneticisinin kardeşi, kripto endüstrisinde türünün bilinen ilk örneği olan “Insider Trading” nedeniyle 10 ay hapis cezasına çarptırıldı .

Japonya’daki yatırımcılar için ise üzücü bir haber bulunuyor. Bir hafta sonra 18 Ocak’ta Coinbase , ayı piyasası işlemlerindeki düşüşün devam eden etkileri nedeniyle Japonya’daki faaliyetlerini durduracağını duyurdu.

Coinbase Müjdeyi Verdi: Bu Altcoinler Uçuşa Geçti!

Bununla beraber borsada arzu edilenden daha az gelişme olmasına rağmen, Japonya’daki şubesini kapattığı sıralarda Coinbase hissesinin tüm zamanların en düşük seviyesinden yüzde 69 arttığı bildirildi. Ek olarak aktarılan verilere göre Cathie Wood’un CEO’su olduğu ARK Investment, 2023’ün başından bu yana Coinbase hisselerine 17,6 milyon dolar yatırımda bulundu. Bir diğer yandan Coinbase’in hisse fiyatı ise yüzde 1.48’lik bir düşüş yaşadı. Anlık olarak Coinbase hisse fiyatları ise 52,76 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kritik Gelişme: Coinbase 3.6 Milyon Dolarlık Ceza Aldı!