Norveç Maliye Bakanı: Kripto Paraların Benimsenmesi İçin Bu Şart!

9

Hükümet yetkilileri, etraflarında dönen kripto para birimleri hakkında spekülatif ve içsel bir değeri olmayan aşağı yukarı aynı düşüncelere sahiptir. Ancak Norveç maliye bakanı, Bitcoin eleştirmenlerinin etkisinden kopmuş gibi görünüyor.

Sanner: kripto para birimleri bir atılım dönemi yaşayacak

Jan Tore Sanner’a göre, kripto para birimleri bir noktada oynaklığı geçecek ve bir “atılım” dönemi yaşayacak. Ama bu zamanla gelişmelerle olacak. Jan Tore Sanner, şimdilik kripto para biriminin uygun şekilde düzenlenmesi gerektiğini söyledi. Sanner salı günü gerçekleştirilen bir röportajda ayrıca şunları ifade etti:

Zaman içinde bir gelişme olacağı açık, bu sayede para birimlerinde biraz daha uzun vadede daha büyük atılımlara ve karışıklıkları önleyecek daha fazla istikrar mekanizması elde edebileceksiniz.

Ancak şimdilik maliye bakanı kripto para piyasasının “yatırımcıların girmesini tavsiye edeceğim bir pazar olmadığı” konusunda uyardı. Norveç merkez bankası başkanı Oystein Olsen, Sanner’in aksine Bitcoin’de olumsuz pek bir şey görmüyor. Ancak ülkenin en büyük kurumsal imparatorluklarından birinin milyarder sahibi Kjell Inge Rokke bir Bitcoiner ve kripto para piyasasını “tarihin doğru tarafında” olmak şeklinde yorumluyor.

Kripto paraların ödeme aracı olarak uygun olmadığı ortada!

Sanner, kriptoların ana akım haline gelmesi için, Avrupalı ​​yetkililerin şu anda üzerinde çalıştığı uygun bir düzenlemenin yasalaşmasının önemli olduğunu, ancak o zamana kadar dikkatli olunması gerektiğini belirtti. Bu haftanın başlarında, kara para aklamayla mücadeleye yönelik yeni önlemlerin bir parçası olarak ülkenin finansal gözlem kurumu, tüketicileri paralarını kripto para piyasasına, dijital sanata veya değerli metallere yatırmadan önce dikkatli olmaya çağırdı.

İsveç Mali Denetleme Kurumu başkanı Erik Thedeen, kripto paralardaki oynaklığın ana akım piyasalara yönelik tehdidi şu anda “oldukça sınırlı” olsa da “büyük şirketler ve finans şirketleri arasında daha yerleşik bir varlık haline gelirlerse değişebileceğini açıkladı. Diğer tarftan Sanner, Bitcoin’in para yerine kullanılmaya hazır olduğunu düşünmese de Bitcoin’e yatırım yapmak konusunda inisiyatifin yatırımcılara ait olduğunu düşünüyor. Sanner ayrıca konuya ilişkin olarak şunları belirtti:

Hiç şüphe yok ki hem Norveç’te hem de uluslararası alanda kripto para birimine büyük ilgi var. Ancak şu ana kadar bir ödeme aracı olarak uygun olmadığı ortada.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Bitcoinexchangeguide.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku