Sektör Hareketlendi! Kripto Para Piyasalarına Girişler Yeniden Artıyor!

22

Geçen haftanın çoğunu kırmızıda geçirdikten sonra, kripto piyasası 5 Temmuz’da yeşile döndü ve fiyatının kısa bir süre için kritik 20.000 dolar seviyesinin üzerine çıktığını gören lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) tarafından desteklendi.

Bitcoin kripto para piyasası hareketlerine öncülük ediyor

Gerçekten de, kripto piyasası kapitalizasyonu son 24 saatte 864 milyar dolardan 914 milyar dolara yükseldi, bu da CoinMarketCap verilerine göre bu süre zarfında 50 milyar dolarlık bir girişin girdiği anlamına geliyor. Hareket, son günde yüzde 5.78’lik bir tırmanışı yansıtıyor ve önceki 24 saatteki toplam kripto piyasası hacmi 58.94 milyar dolar ve yüzde 54.81’lik bir artış yapıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde Bağımsızlık Günü’nün ve dünyanın başka yerlerindeki diğer ulusal bayramların kutlanması, bir dizi geleneksel yatırım piyasasının kapanmasına neden oldu.

kripto para

Buna rağmen, kripto para birimlerindeki yatırımcılar kripto cüzdanlarına erişmeye ve Bitcoin ve ilk 100 kripto para biriminin çoğunu satın almaya devam etti. Bir varlık uzun süreli ve şiddetli bir düşüşe battığında, bireylerin grafikleri incelemesi, farklı göstergeleri analiz etmesi ve varlığın ne zaman bir dip bulabileceğini tahmin etmek amacıyla kontrol listelerini çıkarması standart bir uygulamadır. Bitcoin söz konusu olduğunda, şimdi bu tür çok sayıda faaliyet var ve geçmişte tam olarak bu gelişmeyi öngören teknik göstergeler var. Özellikle, Bitcoin’in toplam piyasa değeri 385 milyar dolar ve son bir günde piyasa değerine yalnızca 20 milyar dolarlık bir giriş gördü.

Yaz rallisi geliyor mu?

Kripto ticaret analisti Michael van de Poppe, 20.000 doların çevrilme şansı varsa, Bitcoin için 28.000 dolara bakacağını belirtti ve şunları söyledi:

CME vadeli işlemlerinde Bitcoin için günlük zaman diliminde boğasal ayrışma. 20 bin doları çevirdiğimizde 23 bin dolara ve yaz yardım rallisine doğru gitmek için iyi olacağız. Sonunda.

kripto para

Kriptoarean.com olarak da bildirdiğimiz gibi, Bitcoin’in mevcut fiyatı, kriptonun geçen yılki performansının bir gölgesi. Özellikle, 4 Temmuz 2021’deki son bağımsızlık gününden bu yana, Bitcoin 35.287 dolar seviyelerinden işlem görüyordu ve mevcut fiyata kıyasla yaklaşık yüzde 44’lük bir düşüşe dönüştü. Kripto piyasası şimdi Bitcoin (BTC)’in bir sonraki fiyat hareketine, özellikle de 200 haftalık hareketli ortalamanın altındaki varlık ticaretine odaklanıyor. Özellikle, bu seviyenin altındaki önceki varlık ticareti örnekleri, bir ralliyi tetiklemeden önce ayı aşamasının sonunu işaret etti. Kripto ticaret uzmanı Michaël van de Poppe’ye göre, piyasa koşullarıyla birlikte, Bitcoin’in dibe vurup vurmadığını belirlemek neredeyse imkansız ancak teknikler yükselişe işaret ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak finbold
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku