Bloomberg: Hintliler Altın Tutkularından Kripto Paralar İçin Vazgeçiyor!

25

Ülkedeki kripto para yasağı belirsizliği ve kısıtlamalar, Hintli kripto para yatırımcılarını çok az etkilemiş gibi görünüyor. Kültürel yapısı gereği dünyada altının en popüler olduğu ülkelerden birisi olan Hindistan, bu günlerde altın tutkusundan vazgeçiyor ve giderek daha fazla insan Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapıyor.

Kripto paralara yatırım yüzde 2000 arttı

Dijital altın olan Bitcoin’in yeni nesil yatırımcılar arasında popüler bir seçim olarak ortaya çıktığı bilinen bir gerçek. Bitcoin’in altını tutma ve depolamaya kıyasla daha iyi likidite sunduğunu hepimiz biliyoruz.
Bloomberg’in Chainalysis verilerine dayandırdığı haberine göre, geçen yıl boyunca Hintli yatırımcıların dijital varlıklara toplam yatırımı  200 milyon dolardan 40 milyar dolara yükseldi. Bu oran, yüzde 2000 gibi şaşırtıcı bir büyüme ve bu büyüme, hükümetin ve merkez bankasının tüm kripto düşmanlığına rağmen gerçekleşti.

Rapor, 15 bin dolar değerindeki altınlarını satıp kripto paralara yatırım yapan 32 yaşındaki bir kadın girişimci Rich Sood’un hikayesine atıfta bulunuyor. Sood’un bu parayı Bitcoin (BTC), Ether (ETH) ve Dogecoin’e (DOGE) yatırdığı bildiriliyor. Bu yıl yükseliş ve düşüş döngülerinde gezinen BTC fiyatıyla,  Sood, BTC’nin 50 bin doların üzerine çıktığı rallide kripto varlıklarının bir kısmını nakde çevirdi ve son düzeltmenin ortasında bir kez daha satın aldı. Bloomberg’e konuşan Sood şunları söyledi:

Paramı altından ziyade kriptoya yatırmayı tercih ederim. Kripto, altından veya mülkten daha şeffaftır ve getirileri kısa sürede daha fazla.

Hindistan, Çin örneğini takip edebilir

Hintli kripto para yatırımcılarının karşılaşabileceği en büyük engellerden biri, Çin benzeri bir genel yasak olasılığıdır. Hükümet ve Merkez Bankası, dijital varlıklarla ilgili rahatsızlıklarını hakkında birkaç kez ima etti, ancak şu ana kadar belirli bir işlem yapılmadı. Milletvekillerinden gelen bu belirsiz belirsizlik, kenarda oturup, bekleyen birçok Hintli yatırımcı için dijital para piyasasına girişe engel oldu.

Öte yandan, dijital varlıkların Hintliler tarafından giderek daha fazla benimsenmesi, Hintlilerin risk almaya istekli olduklarını gösteriyor. Hintli kripto para yatırımcılarının çoğu 18-35 yaş grubundan geliyor. ZebPay’in kurucu ortağı Sandeep Goenka, Bloomberg’e dijital varlıkların altın üzerinden sunduğu kolay likiditenin Hintli yatırımcılar için daha çekici olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku