CNBC Analisti Jim Cramer Bitcoin (BTC)’lerini Satıp Bu Altcoin’den Aldı!

113

CNBC’nin ünlü finans editörü ve TV sunucusu Jim Cramer, Bitcoin konusunda iyimserliğini sürdürüyor, ancak Çin hükümetinin BTC üzerindeki baskısını güçlendirebileceğinden korktuğu için Bitcoin’lerini satıp, Ethereum (ETH) aldı.

Ünlü sunucu neden Ethereum’u tercih etti?

ABD’nin en popüler finans proramlarından Mad Money’nin sunucusu Jim Cramer, Bitcoin konusunda hala iyimser, ancak  bu sefer BTC satın almak yerine Ethereum’a yöneldi. Cramer, Ethereum’un daha işlevsel olduğunu iddia ederek, ETH’nin NFT’ler gibi daha fazla ürün satın almak için kullanılabileceğini iddia etti.

Unluler Neden EthereumMax Reklami yapiyorlar?
 

CNBC’den Squawk Box ile yaptığı röportajda Cramer, mevcut düşüşüne rağmen Bitcoin’e çok para geldiğini söyledi. Ancak, bu gelişmeye rağmen, Ethereum satın alarak BTC konusundaki karamsarlığını ima ediyor. Cramer’in  Ether’i tercih etmesinin nedenlerinden biri, Çin hükümetinden ve Bitcoin madenciliği konusundaki sert duruşundan korkması. Ünlü sunucu bu konu hakkında şunları söyledi:

Çin hükümetinden korkuyorum. Madencileri ve sistemi sıkıştırmayı durdursalardı, muhtemelen girerdim ama sanırım Çin hükümeti artık Bitcoin’i istemiyor. Bu yüzden Ethereum almaya karar verdim. Şu anda yatırımcılar Ethereum’a saldırıyor. Sadece Ethereum’un Çin’in pençelerinden kurtulabileceğini hissediyorum.

Çin, Bitcoin ve kripto paraları rakip olarak görüyor

Cramer’a göre, Çin Halk Cumhuriyeti  ile Amerika Birleşik Devletleri hükümeti arasındaki kötü ilişki, Çin’i BTC madenciliği konusundaki duruşunu güçlendirmeye ve büyük bir kısmı Amerikalı olan madencilerin güç kaynağını kesmeye sevk etti. Cramer şunları ekledi:

“Çin hükümetin baskı modunda olduğunu hissediyorum ve gerçekten Bitcoin fiyatının merkezi olan milyarderleri istemiyorlar  yani Amerikan milyarderleri. Alternatif bir para biriminin başarılı olmasını istemiyorlar. Bu yüzden, Çin hükümetlerinin bakış açısını tamamen anlıyorum ve bu yüzden yatırım hatası istemiyorum.”

Çin Maaşları Dijital Yuan ile Ödemeye Başladı
 

Bildirildiği üzere, Jefferies Global’ın stratejisti Christopher Wood, Çinli yetkililerin CBDC lansmanına giden yolu temizlemek için kimsenin kripto varlıklara sahip olmasını veya onlarla birlikte çalışmasını istemediğini söyledi. Dijital yuan bu yılın dördüncü çeyreğinde hayata geçecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku