Kripto Para Borsaları Miami’ye Taşınıyor: İşte Kervana Katılan Son Şirket

47

Kripto para dünyasında ‘Miami Göçü’ veya ‘Florida Akını’ olarak adlandırılabilecek bir harekete şahit oluyoruz. İsrail merkezli kripto para borsası eToro, şüphesiz daha fazla cazibe ve son dönemde  işlevsellik nedeniyle Miami’ye taşınma kararı aldı. Geçen hafta, Miami’deki Bitcoin 2021 Konferansı sırasında eToro, şehirde ofis kiraladıklarını duyurdu.

Kripto para borsaları için istikamet: Miami

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Miami’yi bir teknoloji ve kripto para merkezi yapmak için elinden geleni yapıyor. Çabalar sonuç veriyor gibi görünüyor. eToro’nun duyurusundan iki günden kısa bir süre önce Blockchain.com, ABD genel merkezinin New York’tan Miami’ye taşınacağını ve önümüzdeki bir buçuk yıl boyunca yaklaşık 300 kişiye iş istihdamı sağlayacağını duyurdu.

eToro’nun duyurusunun ardından Belediye Başkanı Suarez, “eToro’nun Miami’ye taşınması, sadece basit bir karar değil, aynı zamandan bir akım olduğu ve şehrin ‘Sermayenin Başkenti’ olma yolunda ilerlediğini belirtti. Diğer büyük kripto para borsaları da Miami ile ilgileniyor. kripto para borsası FTX, bu yılın başlarında NBA takımı Miami Heat ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

 eToro büyümeye devam ediyor

Haftalık ziyaretçiler açısından, Isreal tabanlı eToro, Binance’in ardından ikinci en büyük kripto para borsadır. Firma, haftalık 19 milyondan fazla ziyaretçi çekiyor. eToro’nun ABD genel müdürü Guy Hirsch, geleneksel finans ve kripto para oyuncularının Miami’yi firmaları için “ana akım” haline getirmek için baskı yaptığını söylüyor. Hirsch şunları söyledi

Bu trendleri takip ederek, bu büyük fırsattan yararlanmaya ve Miami bölgesinde bir ofis açarak şehre katılmaya karar verdik.

Haber, Miami’deki Mana Wynwood Kongre Merkezi’nde Bitcoin 2021 Konferansı için bir araya gelen 15 bin kişi ile şehirdeki en büyük Bitcoin toplamasının gerçekleştiği sırada geldi.  eToro, sponsorluklardan hisse senedi listelerine kadar son zamanlarda büyük başarılara imza attı. Şirket, iki aydan kısa bir süre önce bir SPAC birleşmesi yoluyla halka açılma planlarını duyurdu ve işletme birleşmesini 10 milyar doların üzerinde değerlendirdi. Anlaşma, fintech ustası Betsy Cohen liderliğindeki bir SPAC ekibiyle yapıldı.

Kullanıcı sayısı ve sponsorluklar artıyor

Bir “sosyal yatırım ağı” olarak şirket, son aylarda bitcoin’in arkasındaki değer zincirine dayanan tematik bir hisse senedi portföyü olan BitcoinWorldWide’ı da piyasaya sürdü. eToro ayrıca uluslararası sponsorluk çabalarını ikiye katladı, Rugby Australia ile üç yıllık bir anlaşma imzaladı. Şirket ayrıca, ilk çeyrekte yeni kullanıcı sayısında yüzde 210’luk bir artış da dahil olmak üzere, 3 milyondan fazla kişiye ulaşan önemli bir kullanıcı büyümesi gördü.

Kaynak Newsbtc.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku