Kripto Milyarderinden Çarpıcı Solana Yorumu: İşte Kısa Vadede Beklenen Fiyat

4.714
Solana (SOL), Temmuz ortasından bu yana yüzde 1.000 oranında artış kaydederek önemli bir yükselişe tanık oldu. Analistlere göre, Ethereum katili olarak nitelendirilen SOL rallisi, henüz bitmedi, Piyasa değerine göre beşinci sırada yer alan altcoin, benimseme açısından Ethereum ile sıkı bir rekabet içerisinde ve ETH’den daha iyi performans sergileyebilir.

Sam Bankman-Fried: Solana, Ethereum ve diğer ekosistemlere nazaran birçok avantaja sahip!

Solana, milyonlarca işlemi ölçeklendirebilen güçlü Blockchain’lerden bir tanesi. Bu özelliği ve artan benimsene sayesinde, Solana fiyatı uzun vadede devasa bir artış gösterebilir. Kripto para milyarderi Sam Bankman-Fried’e göre Solana, düşük ücretler ile saniyede milyonlarca işlemin ölçeklenebildiği kusursuz bir Blockchain. Yönetici, Ethereum da dahil olmak üzere pek ekosistemin ölçeklenebilirliğe ve ücretleri düşürmeye odaklanmadığını da sözlerine ekledi.
Solana Durmak Bilmiyor: Kısa Vadede 270 Dolar Mümkün mü?
 
Ethereum işlemlerinin gerçekleşmesi nispeten uzun zaman alır ve gas ücretleri daha yüksek. ETH’nin en büyük rakibi olan Solana, kullanıcıların çok daha düşük ücretler ödemesine ve daha hızlı işlem yapmasına olanak tanır. SOL protokolünün sağladığı avantajlar, kullanıcıları özellikle merkeziyetsiz finans uygulamaları ve NFT satın alımları için ekosistem içinde kalmaya teşvik eder. Ağdaki aktivite artarken ve Ethereum gas ücretleri tekrar yükselirken, kullanıcılar Solana’yı uygun bir alternatif olarak görüyorlar. Protokolün Nisan 2020’de başlatılmasından bu yana, SOL fiyatı bu yıl şimdiye kadar yaklaşık yüzde 16 bin arttı ve iki yıldan kısa bir süre içinde piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto para birimi oldu.

  Yükselen flama formasyonu: SOL, 310 dolara ulaşabilir

 Solana grafiğinde yükselen flama formasyonu belirdi. Bu model, yukarı yönde güçlü bir fiyat hareketinin yaklaşmakta olduğunu gösteren teknik bir grafik desenidir. Teknik model, SOL’un yüzde 89’luk bir artış yapmasını ve 310 dolara ulaşabileceğini gösteriyor.

20 Ekim’de hakim grafik modelinin üst sınırının 166 dolarda kırılmasından bu yana, yükseliş görünümü doğrulandı ve SOL şimdiden yüzde 57 artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 260 dolara ulaştı. Solana fiyatı şu anda yukarı yönlü kısa vadeli hedef olan 310 doların sadece yüzde 19 altında. Daha fazla analiz ve altcoin haberi için Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku