Glassnode Bitcoin Verileri Açıklandı: BTC İçin Sırada Ne Var?

343
Bitcoin (BTC), Kasım ayında şimdiye kadar çok iyi bir performans sergiledi. Yeni ATH’sine ulaşmasına rağmen, son on günde, BTC 60.218  ile 68.789 dolar arasında işlem gördü. Lider kripto para birimi, Kasım ayında yaklaşık yüzde12 artış kaydetti.

 

Zincir üstü veriler daha fazla fiyat artışının beklendiğini gösteriyor: Öfori, hala ayı piyasalarında gözlemlenen düşük seviyelerde!

Bitcoin’in etkileyici performansına rağmen, veriler daha fazla fiyat artışının beklendiğini gösteriyor. Önde gelen zincir üstü metrik veri firması Glassnode’un son raporuna göre, Bitcoin ağındaki zincir üstü aktivite, ayı piyasalarında gözlemlenen seviyeden “sadece biraz” daha yüksek kalıyor. Glassnode şu açıklamayı yaptı:
Zincir üstü aktivite çok yavaş da olsa toparlanıyor ve kesinlikle 2017 ve 2021 yılının ilk çeyreğinde gözlemlenen öfori ve coşku henüz zirve yapmadı, şu anda 225 bin işlem/ gün mevcut. Bu, 2019-20 ayı piyasası boyunca görülen seviyelerle aynı.

 

Rapora göre, bu verilen piyasa için ima ettiği gerçek, şu anda Bitcoin için yatırımcı inancının çok yüksek olmasıdır. Metrik, diğer boğa piyasalarından “dikkate değer bir farklılık” olarak görülüyor. Bunun nedeni, metriklerin pazarın potansiyel olarak hala “düşük aktivite ve büyük borsa çıkışları nedeniyle hala birikim aşamasında” olduğunu göstermesidir.

 

Uzun vadeli yatırımcılar, Bitcoin satmıyor

Ayrıca rapor, Uzun vadeli yatırımcıların (LTH) davranışlarının da yükselişe işaret ettiğini ortaya koyuyor. Zincir üstü verilere göre, bu metrik de normalden bir sapma gösteriyor. Diğer piyasa döngülerinde, bu yatırımcılar genellikle coin’lerinin çoğunu tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın bir yerde harcarken, bu sefer harcama davranışları önemli ölçüde “nötr seviyelere” yavaşladı ve hatta sürekli birikim davranışına yöneldi. Bu piyasada daha uzun vadede Bitcoin yatırımcısı olacağına işaret ediyor.
  Bitcoin borsalardan net çıkış yaşamaya devam ettikçe durum daha da güçleniyor. Glassnode, Bitcoin’in toplam borsa dengesinin dolaşımdaki arzın yüzde 12,9’u ile son yılların en düşük seviyesine düştüğüne dikkat çekiyor. Kriptoarena.com olarak daha önce belirttiğimiz gibi, uzmanlar Bitcoin’in sene sonunda 100 bin doları aşmasını bekliyorlar. Uzmanalr metrikler ve teknik göstergelere odaklanmasına rağmen, ortaya çıkabilecek olası bir FUD ortamının fiyatı düşürebileceği konusunda uyarıda bulunuyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku