Ethereum Tabanlı Altcoin Piyasaya Meydan Okuyor! İşte Nedeni!

2.150

Altcoin Ethereum, zaman içinde sayısız Katman-2 çözümünün geliştiğini ve hiç bitmeyen bir öne çıkma mücadelesini görüyor. Bununla birlikte, Boba Network’ün ortaya çıkışı, uzun süredir devam eden bazı L2 çözümlerini, kendisini 2. sıraya yerleştirmek için zorluyor.

Yeni Ethereum L2 şampiyonu mu?

L2 sıralaması | Kaynak: L2beat
L2 sıralaması | Kaynak: L2beat

Katman-2 çözümleri Arbitrum’dan sağlam bir hâkimiyet gördü, ancak ikincilik bir süredir rekabet konusu oluyor. Bir zamanlar Optimism’in yeriydi ama Ekim’den sonra dYdX tarafından kontrol edildi. Ve şimdi onun yerini altcoin Boba Network aldı.

Boba Network’ün TVL’si aylardır 40 milyon dolar aralığında seyrediyor. Ancak, son 10 günde olduğu gibi bu ay değişti ve TVL, 87 milyon dolardan 1,4 milyar dolara yükseldi. Basitçe söylemek gerekirse, proje yukarıda belirtilen süre boyunca %1.551 oranında artış kaydetti. Bu güçlü büyümenin nedeni, protokollerin Boba üzerinde oluşturulmaya ve geliştirilmeye başlanması olarak görülüyor. Spesifik olarak OolongSwap, Boba Ağındaki ilk AMM DEX olarak geliştirildi.

Boba Ağı Altcoin TVL | Kaynak: L2beat
Boba Ağı Altcoin TVL | Kaynak: L2beat

Altcoin TVL hızla yükseliyor

DEX’in TVL’si 12 gün önce 9 milyon dolardı ve bugün 477 milyon dolar seviyesinde bulunuyor. Bu artış %5.200 oranında bir artışa karşılık geliyor.

OolongSwap TVL | Kaynak: DeFi Llama – AMBCrypto
OolongSwap TVL | Kaynak: DeFi Llama – AMBCrypto

Toplamda 5.000’den fazla kullanıcısı olan ağ üzerinde neredeyse 397 milyon dolar değerinde 95.977,21’den fazla altcoin ETH’ye sahip. L2 üzerinde sadece 5 protokol bulunmasına rağmen ağ üzerinde aktif 9 protokolü bulunan Optimism’in beğenilerinden daha iyi performans göstermeyi başarıyor. OolongSwap’ın yükselişi, bu hafta altcoin Ethereum’un genel TVL’sine önemli ölçüde katkıda bulunuyor. Özellikle DEX’ler ikinci en büyük katkıda bulunan konumunda iken, performansları bir önceki hafta çok kötüydü ve %6,51 oranında düşüş yaşadı. Ancak bu hafta aynı yükseliş %4,08 oranında arttı.

Altcoin Ethereum TVL dağıtımı | Kaynak: Coin98
Altcoin Ethereum TVL dağıtımı | Kaynak: Coin98

Ağ ayrıca 22 Kasım’da kendi token’ını piyasaya sürüyor. Dünkü düzeltmelerden önceki 4 gün içinde %80 yükseldiğinde ve %24 oranında düştüğünde, zirvede 7,5 dolardan işlem görüyordu. Yazımızın hazırlandığı sırasında 6,05 dolardan işlem görüyor.

BOBA fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto
BOBA fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Boba Network sürekli büyüyor. Birkaç gün önce 100 bin işlem dönüm noktasını geçtiği için iyi bir işaret olarak gösteriliyor. Ancak, altcoin Ethereum ile yüksek gaz ücretleri, Boba’nın ileriye dönük büyümesini etkileyebilecek her zaman endişe verici bir konu olarak görülüyor. Kriptoarena.com olarak hazırladığımız Ethereum (ETH) makalelerine de göz atmayı unutmayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Ambcrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku