Ölü Kedi Sıçraması: Bitcoin İçin Mart 2020 Senaryosu Gündemde!

754
Bitcoin (BTC), geçen hafta yaşanan sert düzeltmenin ardından yeni haftaya devasa fiyat artışıyla başladı. BTC, an itibariyle 57 512 dolardan işlem görüyor.

 

Analist Rekt Capital: Boğa koşusunun teyit edilmesi için 60 bin doların geçilmesi şart!

Geçen haftaki koronavirüs kaynaklı satış ve buna bağlı fiyat düşüşünü telafi eden Bitcoin, bugün yaklaşık yüzde 5.7 artışla 58.000 doları aşmayı başardı. Omicron’un yarattığı panik havası devam ederken, bu artış, birçok yatırımcı için şaşırtıcı oldu. Tek bir günlük mumda 6 bin dolar kaybettikten sadece üç gün sonra, BTC tekrar toparlanıyor. Yeni analizinde, popüler trader ve analist Rekt Capital, 52.500 dolarlık 21 haftalık üstel hareketli ortalamanın (EMA) “zamanla test edilmiş bir boğa piyasası göstergesi” olarak destek sağladığını belirtti. Bununla birlikte, 58.300 dolarlık yerel en yüksek seviyelere rağmen, 60 bin dolarlık ana dirence dokunulmadığı için Bitcoin henüz kesin bir yükseliş ivmesi gösteremiyor. 60 bin dolar seviyesini destek noktası olarak kaybettiğinden beri, bu satış bölgesini kırmaya yönelik önceki tüm girişimler, kesin bir ret ile sonuçlandı.

Bu arada Pazar günü nötr olan fonlama oranları da tırmanıyor ve bu da BTC fiyatının güvenilir bir şekilde toparlanması konusunda iyimserliğin geri dönüşüne işaret ediyor. Rekt Capital, “Yeni bir BTC ayı piyasasının tüm korkularını ve endişelerini ortadan kaldırmak için gereken tek şey  yüzde 7’lik bir günlük mumdu” ifadesini kullandı.

Bitcoin Mart 2020 koronavirüs senaryosu: endişe büyüyor

Yeni Coronavirus varyantı omicron, hissiyatı düşürmeye devam ederken, makro piyasalar haftaya çalkantılı bir başlangıç ​​bekliyor. TD Securities’in küresel stratejisi başkanı Priya Misra Pazartesi günü Bloomberg‘e verdiği demeçte, “Omicron’un Bitcoin ve piyasalar üzerindeki etkisini anlamak için gerçekten daha fazla zaman ve araştırmaya ihtiyacımız var” dedi.

 

Geçen hafta, Bitcoin ve altcoinler hisse senetlerini,  ve geleneksel piyasayı takip ettiğinden, büyük oynaklık yaşadı. Asya piyasaları, an itibariyle  yüzde 1-2’lik düşüşler ile Pazartesi günkü açılışta eğilimini sürdürecek gibi görünüyor. Bitcoin yükselişteyken, makro piyasaalrdaki daha fazla sarsıntı, yeni fiyat yükselişini durdurabilir. Uzmanalr, mevcut senaryonun, Coronavirus’un dünya sahnesine girmesiyle  Mart 2020’ye benzer bir şekilde tahribat yaratacağından endişeli. BTC, Mart ayında iki gün içerisinde  değerinin yarısını kaybetmişti. Daha fazla kripto para haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku