Ünlü Ekonomist Bitcoin (BTC)’deki Düşüşü Yorumladı: Gerçeği Görün!

3.215

Ünlü istatistikçi ve yazar Nassim Nicholas Taleb, Bitcoin (BTC) fiyatındaki büyük düşüşün ardından BTC’yi değerlendirdiği bir tweet paylaştı. 

”Bitcoin yatırımı yapmaktan vazgeçin: Pul koleksiyonculuğu ve kuş gözlemciliği yapın”

“Black Swan” isimli kitabın yazar ve istatikçi Nassim Nicholas Taleb, sosyal medya platformu Twitter üzerinden paylaştığı bir tweet’te, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC)’i hala bir riskten korunma aracı olarak gören yatırımcılara, gerçeği görmelerini, yatırım yapmaktan vazgeçmelerini ve pul koleksiyonculuğu veya kuş gözlemciliği gibi kendilerini oyalayacak başka işlerle ilgilenmelerini tavsiye etti. Dünyaca ünlü yazar paylaştığı tweetinde şunları yazdı:

Bu sabahtan sonra hala Bitcoin’i riskten korunma aracı olarak görüyor veya portföy ”çeşitlendirmeyi” temsil ettiğini düşünüyorsanız, finanstan uzak durmalı ve başka hobiler edinmelisiniz. Pul koleksiyonculuğu, kuş gözlemciliği veya kendinize ve başkalarına daha az zararlı bir şey. 
 

Bugün erken saatlerde Bitcoin, “Nu” varyantı üzerinde artan panik nedeniyle Bitstamp borsasında Ekim ayının başından bu yana en düşük seviyesi olan 53.524 dolara düştü. Genellikle merkeziyetsiz bir varlık olarak değerlendirilen lider kripto para birimi Bitcoin, bazı havayolu hisselerinden daha kötü performans göstererek %9’dan fazla düştü. 

 Taleb, BTC’nin tarihteki en kırılgan yatırım aracı olduğunu düşünüyor

Lider kripto para biriminin fiyatı, 13 Mart’ta yaşadığı ciddi düşüşle birlikte yarı yarıya düştü ve bu da birçok kişinin “güvenli liman” statüsünü sorgulamasına neden olmuştu. Ünlü yazar ve istatikçi Nassim  Nicholas Taleb, geçmişte BTC’yi övmesine rağmen, Temmuz ayında BTC’nin değersiz ve son derece kırılgan olduğunu iddia ettiği bir araştırma yayınlayarak,  BTC’yi, tarihteki en kırılgan yatırım araçları arasında olduğunu ve sıfıra gideceğini tahmin ettiğini belirtmişti.

Kriptoarena.com olarak daha önce de belirttiğimiz gibi en büyük Bitcoin savunucularından bazıları da  BTC’yi henüz bir riskten korunma aracı olarak görmüyor. Fonu bir milyar doların üzerinde Bitcoin’e sahip olan SkyBridge Capital başkanı Anthony Scaramucci, CNBC’deki bir röportajı sırasında, lider kripto para biriminin hala oynaklık ve belirsizliğe maruz kaldığını söylemişti. Anthony Scaramucci yaptığı açıklamada, şu anda Bitcoin’in enflasyona karşı bir önlem olduğunu düşünmediğini belirtmişti. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak u.today.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku