Ethereum (ETH) Bu Fiyatı Hak Etmiyor: JPMorgan Analistleri Uyardı!

0 142

JPMorgan Chase’den analistler, ağ aktivitesi ve benzersiz adreslerin sayısı gibi ölçütlere dayalı olarak Ethereum (ETH)’un fiyatının çok yüksek olduğunu savunuyorlar. Analistler, Ethereum (ETH)’un 1.000 dolar’dan işlem görmesi gerektiğini söylediler. Bu seviye, lider altcoin’in şu anki fiyatından yüzde 70 daha düşük.

Fiyat artışının nedenleri

Analistlere göre, bu aşır fiyat artışı, artan kurumsal yatırımlar ve ağ güncellemesinden kaynaklanıyor. Analistler bu faktörlerin bir fiyat artışına yol açtığını, ancak mevcut fiyatın gerçek ağ kullanımını yansıtmadığını belirtiyorlar.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki analistler, ağ aktivitesi ve aktif adres sayısının Ethereum fiyatlarıyla orantılı olmadığını söyledi. Ether’in şu anki fiyatı 3.900 dolar’ın biraz üzerinde, 10 Mayıs tarihinin en yüksek seviyesi olan yaklaşık 4.200 dolar’dan biraz daha düşük. Tüm zamanların en yüksek seviyesinde, Ethereum, Visa ve JPMorgan Chase’in kendisinden daha değerli hale geldi.

Rakipler boy gösteriyor

Kripto para fiyatlarının nadiren katı ve hızlı kurallarla çalıştığını da hatırlamakta fayda var. Ethereum (ETH)’un aktivitesi istenenden daha düşük olabilir, ancak ekosistem her zamanki gibi çalışıyor. Kripto para topluluğundaki birçok kişi, ağın gidişatı konusunda oldukça iyimser görünse de, daha hızlı ve daha ucuz olan birçok yeni rakip var. Binance Smart Chain ve Fantom, Ethereum’un iki önemli rakibi haline geldi.

Analistler ağ aktivitesi ile ilgili noktada haklı olabilirler. Fiyatın yatırımlar ve ağ güncellemeleri gibi  bazı faktörlerden etkilenmiş olması muhtemel. ETH 2.0’ın ağı daha kullanışlı, daha ucuz, daha hızlı ve daha güvenli hale getirmesi bekleniyor. Proof-of-stake güncellemesi büyük bir beklenti içindeydi ve gelecekteki tüm değişikliklerin performans üzerinde önemli bir etkisi olması muhtemel. Ayrıca, birkaç kurum da Ethereum (ETH)!a yöneldi. Son zamanlarda, VanEck bir ETH ETF için başvuruda bulundu.

 

Ancak Ethereum (ETH)’daki temel kullanımlar ve potansiyel, merkeziyetsiz finans (DeFi) ve NFT çılınlığından da kaynaklanıyor. Her ikisi de geçen yıl inanılmaz derecede popüler olduğunu kanıtladı. DeFi, ödünç verme ve ödünç alma özellikleriyle kullanıcılara varlıklarından en iyi şekilde yararlanmaları için bir yol sağladı. Bu arada NFT’ler, büyük marka ve şirketlerin gözdesi oldu. Nike, Reebok ve çeşitli ünlüler çalışmalarına göre NFT’leri yayınladı. Bu tartışmasız ana akım izleyiciler için en büyük odak noktalarından biri oldu.

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku