JPMorgan’a Göre Bu Altcoin Bitcoin’den (BTC) Daha İyi Performans Gösterecek

0 146

Dünyaca ünlü banka JP Morgan, Ethereum’un (ETH), uzun vadede Bitcoin’i (BTC) geride bırakacağını belirtti. Bunun sebebi, Ethereum’un kripto para ekonomisinin önemli bir payını ele geçirebilecek potansiyele sahip konumda olması.

Bitcoin, bir para biriminden çok bir emtia ve değer deposu olarak altınla rekabet ediyor. Ethereum ise kripto ekonomisinin bel kemiği görevi görüyor bu nedenle bir değişim aracı olarak algılanıyor.

Ethereum dün, Bitstamp borsasında 2.735 dolar seviyesine yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayı başardı. Bitcoin ise şu sıralar rallisine ara vermiş durumda ve piyasa hakimiyetini de giderek kaybediyor

Ethereum Daha Dayanıklı

JP Morgan, Ethereum’un spot piyasa derinliğinin, bankanın vadeli işlem piyasasında daha iyi likidite koşullarına bağladığı Bitcoin‘e kıyasla daha hızlı bir iyileşme gördüğünü iddia ediyor.

Banka ayrıca DeFi ve Ethereum tabanlı ekonominin, diğer bileşenleri ile birlikte Bitcoin’e karşı bazen teknik ancak bazen de önemli yükseliş ivmesi yaşayabileceğini ifade ediyor.

JPMorgan’a göre geçen hafta, kripto para birimi endüstrisi türev piyasasından kaynaklanan bir likidite şokundan çok etkilendi. Bütün kripro paralar etkilendi, ancak Bitcoin çoğu coin’den daha sert ve Ethereum’dan çok daha fazla etkilendi. Ether’in bu olaylara karşı direnci, Ether’in bu gibi çöküşlerde dayanama gücü daha fazla görünüyor.

 

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku