Kaosa Rağmen Bitcoin (BTC)’de Sevindirici 3 Haber!

1.063
Bitcoin (BTC) ve kripto para piyasalarındaki, sert düzeltme devam ediyor. Dün tekrar 30 bin dolar seviyesine çıkan BTC, bugün yine düşüş kaydetti. Düşüşe rağmen Bitcoin ekossiteminde sevindirici gelişmeler de yaşanıyor.

Kanada, Norveç ve Arap Emirlikleri’nden güzel haberler geldi!

Kripto para piyasasını derinden sarsan çöküş, özellikle Terra (LUNA) için adeta bir felakete dönüştü. Luna gibi sağlam bir projenin çökmesi, altcoin’lerde şiddetli depremleri tetikledi. Bitcoin ise gün içerisinde 30 bin doların altına düştü. Uzmanlara göre, piyasadaki satış baskısı devam ediyor. Bütün bu kaos ortamına rağmen, Bitcoin’de sevindirici haberler de geliyor. İlk haber United Arab Emirates Havayolu Şirketinden geldi. Şirket Bitcoin ödemelerini kabul edeceğini duyurdu. Diğer gelişme ise Norveç merkezli ve Norveç yönetimi Bitcoin madenciliğine yeşil ışık yaktı. Üçüncü olumlu gelişme ise dikkat çeken Bitcoin alımları. Bitcoin fiyatlarındaki düşüşü fırsat olarak ören Canadian ETF fonu 6.9 bin adet Bitcoin satın aldı.

 

Piyasada yaşanan kriz yatırımcıları 2’ye ayırdı. Kimi yatırımcılar bu krizi dipten alım fırsatı olarak görüyor. Kimi yatırımcılar ise fiyatların daha da düşeceğini öngörüyor. Bu yüzden, Tether dahil piyasada panik satışı yaşanıyor. Veriler, kripto piyasası duyarlılığının hala “aşırı korku” ile zayıfladığını gösteriyor. BTC’nin son düşüşü, yükselen enflasyon korkusu ve Fed’in faiz oranı artırımları olmak üzere iki ana faktörden kaynaklandı. Bu faktörlerin her ikisi de piyasa için hala geçerli.

Lark Davis: ”Bitcoin, 4 yıllık döngüsünü tekrar ederse, yeni zirve 2024’te gelebilir”

Bitcoin, son 30 günde yüzde 25 değer kaybetti. BTC’nin toplam piyasa değeri 577,3 milyar dolara düştü. Bu arada, Bitcoin son 24 saatte 140 milyon doların üzerinde tasfiye gördü. Popüler analist  Lark Davis, BTC 4 yıllık döngüsü tekrar etmeye devam ederse, BTC’nin 2024’te yeni zirveye ulaşabieceğini belirtti. Glassnode’a göre, boğalar hala geçerli bir destek seviyesi oluşturmak için ciddi baskı altında olduğundan Bitcoin’in toparlanması yavaş ilerliyor. 2021’in Temmuz ayında meydana gelen piyasa çöküşü, BTC fiyatının rekor seviyelerden yüzde 54 düşüşle düşmesine yol açtı. 2015 ve 2018’deki ayı piyasası BTC fiyatının zirveden yüzde 77, Mart 2020’deki ayı piyasası ise BTC fiyatını ATH’sinden 85,5 değer kaybetmesine neden olmuştu.
2021’deki Çöküşü Bilen Analistten Kritik Bitcoin Yorumu!
Bitcoin’in göreceli gerçekleşmemiş kaybı 2 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu arada, göreceli gerçekleşmemiş kar, 19 ayın en düşük seviyesini kırmayı başardı. Glassnode, BTC’nin dün 25.400 dolarlık fiyat seviyesine yönelik baskısını bildirdi. Gerçekleşen 23.960 dolarlık fiyat en son Mart 2020’de ziyaret edilmişti. Bununla birlikte, kripto piyasası olgunlaştıkça, piyasaya giderek daha fazla kurumsal sermaye giriyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku