Analist: Altın Fiyatı İçin Bu Seviyeleri Not Edin!

186

Altın fiyatları,1.800 dolar seviyelerinde yeni bir üç ayın en düşük seviyesine indikten sonra bir toparlanma girişiminde bulunuyor. Küresel büyüme ve enflasyon korkuları gizlenmeye devam ederken, piyasanın risk duyarlılığı algısı ve bunun ABD doları değerlemeleri üzerindeki etkisi kilit rol oynamaya devam ediyor. ABD enflasyonu ve agresif Fed’in sıkılaştırma beklentileri, yatırımcılar nihai güvenli liman ABD dolarına sığındıkça, küresel ekonomik yavaşlama endişelerini yeniledi. Geleceğe bakıldığında, çalkantılı hafta sona ererken, hafta sonu akışları ve dolar dinamikleri altın fiyatları hareketinde önemli bir rol oynamaya devam edecek.

Altın fiyatları: İzlenmesi gereken önemli seviyeler

Teknik Birleşme Dedektörü, altın fiyatları toparlanma yolunda 1.830 dolar da Fibonacci yüzde 23,6 testini beklediğini gösteriyor. Bu seviyeyi yeniden yakalamak, XAU alıcılarının gözünde 1.834 dolara küçük bir direnç getirecek. Altın boğalarının, anlamlı bir toparlanmayı teyit etmek için bir günlük Fibonacci yüzde 38.2 ve bir gün SMA200’ün 1.836 dolarda birleşmesinin üzerinde güçlü bir dayanak bulması gerekiyor. Yükselişte olan yatırımcılar için bir sonraki durak, bir günlük yüzde 61.8 Fibonacci’de 1.843 dolarda görülüyor ve bunun üzerinde 1.847 dolarlık engele meydan okunacak. Bu noktada, bir aylık S1 pivot noktası ve bir günlük R1 pivot noktası buluşur.

Aşağı yönde, önceki günün düşüğü ve bir haftalık S2 pivot noktasının yakınsaması olan 1.823 dolar civarında güçlü destek görülüyor. Sonuncunun kırılması, gün içi en düşük 1.810 dolara doğru yeni bir düşüşü tetikleyecek ve bunun altında 1.808 dolarlık sınır altın boğalar için son savunma hattı olacak. İkincisi, bir günlük S1 pivot noktasıdır.

Teknik birleşme dedektörü hakkında

TCD (Technical Confluences Detector), göstergelerin, hareketli ortalamaların, Fibonacci seviyelerinin, Pivot Noktalarının vs. sıkışık olduğu fiyat seviyelerini tespit etmek ve belirtmek için bir araçtır. Kısa vadeli bir yatırımcıysanız, giriş bulacaksınız. Karşı-trend stratejileri için puan ve bir seferde birkaç nokta seçin. Orta ila uzun vadeli bir yatırımcıysanız, bu araç orta ila uzun vadeli bir trendin nerede durabileceği ve pozisyonların nerede çözüleceği veya nerede artırılacağı fiyat seviyelerini önceden bilmenizi sağlar. Daha fazla altın fiyatları haberi için, Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku