Dogecoin, SHIB ve FLOKI Kanada Sağlık Sektörünü Fethetti!

1.312
Şaka olarak başlayan meme tabanlı kripto paralar, artık daha somut bir işleve sahip. Kanada merkezli online sağlık danışmanlığı veren özel bir şirket, ödeme sistemine  Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) ve Floki Inu (FLOKI)’yu ekledi.

 

  ”Dogecoin, işlem ücretlerinin çok düşük ve hızlı olması nedeniyle küresel para birimi olabilir”

Jackson Palmer ve Billy Markus, Dogecoin (DOGE)’i yarattığında, şaka amaçlı paraların meşru bir ödeme seçeneği haline geleceğini akıllarına bile getiremezlerdi.  ”Ask The Doctor”,  (Doktoruna Danış) isimli şirket, 2014 yılında eski NHL yıldızı Israel Idonije, NBA All-Star yıldızı Dikembe Mutombo ve üç doktor tarafından kuruldu. Kurum, ilk olarak Mayıs 2015’te 130’dan fazla kişinin ölümüne ve 3.200’den fazla kişinin evsiz kalmasına neden olan yıkıcı bir depremin ardından Nepal halkına yardım etmek için harekete geçtiğinde küresel ölçekte tanındı.

Platform, o zamandan beri hızlı  bir şekilde büyüdü ve Hindistan’ın en büyük tıbbi şirketi olan Sehat ve bir İngiliz medikal platformu olan Patient Connected gibi birkaç şirketi satın aldı. Ask The Doctor, yaptığı açıklamada Shiba Inu ve Dogecoin (DOGE)’i ödeme seçeneği olarak kabul etmesinin nedeni olarak işlem ücretlerinin çok düşük olmasını gösterdi.

Şirket, Elon Musk ve Bily Markus ile fon oluşturdu

Platformların kurucularından Prakash Chand, ”bir işlemi tamamlama hızları ve işlem başına düşük ücretler nedeniyle DOGE’nin küresel bir para birimi olarak en yüksek faydaya sahip olacağına inanıyorum” ifadesini kullandı. Platform ayrıca başka bir adım daha attı. Elon Musk ve Dogecoin kurucusu Billy Markus’a, üçüncü dünya ülkelerinde temel sağlık hizmetlerini karşılayamayan insanlara yardım etmeye yönelik kaynakları DOGE’de bir araya getirecek bir fon başlatmak için lobi yaptı.

Dogecoin’i ödeme sistemi için entegre edeceğini açıkladıktan kısa bir süre sonra, Ask The Doctor, topluluğuna Floki Inu ve Shiba Inu için çevrimiçi anket düzenledi. Shiba Inu kazanmasına rağmen, her ikisini de ödeme seçeneği olarak eklemeye karar verdi. Ask The Doctor, ödeme olarak Bitcoin ve diğer beş kripto para birimini zaten kabul ediyor.  Daha fazla Dogecoin haberi için, Kriptoarena.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Crypto-news-flash.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku