Bloomberg Analisti Ethereum İçin Kritik Seviyeyi Açıkladı

543

Kripto para piyasasında yaşanan kriz, ABD’den ve diğer ülkelerden gelen kısıtlı haber sebebiyle, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin fiyatına ilişkin tahminler yapılırken, daha fazla analist ve trader’ın,  ilgili kripto paranın fiyat geçmişine bakarak tahmin etmeye izin veren teknik analizleri kullanmaya başladığını görüyoruz.

Bir sonraki Ethereum (ETH) destek noktası neresi olacak?

Bloomberg analisti Mike McGlone, kripto para birimi Ethereum için bir sonraki destek noktasını belirliyor ve bu seviyeyi 4 bin dolar olarak öngörüyor. McGlone’a göre, şu anda kaldıraçlı uzun vadeli işlemler, daha yüksek seviyelerden gelen satış baskısı ile “mücadele ediyor” ve fonlar kurumsal yatırımcılardan kaldıraç kullanan bireysel trader’lara yeniden dağıtılırken likiditeye çevriliyor.

McGlone ayrıca 4 bin – 5 bin dolar aralığında konsolidasyon görmeye hazır ve bu şu anda 4.400-4.000 dolar gibi daha dar bir aralıkta gerçekleşiyor. Ethereum (ETH)’un fiyat hareketi çoğunlukla Bitcoin’in fiyat hareketlerini takip ediyor. Kripto para piyasasında yaşanan önemli bir düzeltmenin ardından ETH gibi büyük kripto para birimleri konsolide oluyor. Daha küçük altcoin projeleri piyasadaki volatilitenin çoğunu aldı, ya şimdi hızla yükseliyor ya da hızla düşüş kaydediyor.

Son dönem kripto para piyasası performansı nasıl?

Kripto para piyasası, yeni bir yerel zirveye ulaştıktan sonra zorlu birkaç hafta geçiriyor. En büyük patlamanın ana nedeni olarak, ek düzenleyici risklerin ortaya çıkması gösteriliyor. Bloomberg Galaxy Crypto Index’e göre, en büyük kripto para birimleri yalnızca geçen ay %14 oranında değer kaybetti.
Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto para birimlerine ek olarak, Shiba Inu (SHIB) , Floki Inu (FLOKI) ve Avalanche (AVAX) gibi daha küçük altcoin projeleri sırasıyla %60 ve %13 oranında değer kaybetti. CoinGecko’dan elde edilen verilere göre, Ethereum yazımızın hazırlandığı sırada, 4.500,45 dolardan işlem görüyor ve ETH fiyatı son 24 saatte %6 oranında artış kaydetti. ETH’nin son 24 saatlik işlem hacmi ise 40.640.985.352 dolar düzeyinde.

Analistlere göre, kripto para piyasası aşırı satın alındı, bu da fonlama oranlarına, uzun ve kısa pozisyon oranlarına yansıdı. Ek olarak, piyasadaki çoğu pozisyon aşırı kaldıraçlıydı ve trader’lar 100 kata kadar kaldıraçla pozisyon açtılar. Kriptoarena.com olarak hazırladığımız diğer Ethereum (ETH) makalelerine de göz atmayı unutmayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku