JPMorgan CEO’su Bitcoin Görüşünü Yeniledi: Uzak Durun!

29

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon; Bitcoin hakkındaki görüşlerinin pek değişmediğini söyledi. Wall Street Journal’ın CEO Konseyi Zirvesi’ndeki bir röportajda Dimon, JMPorgan müşterilerinin artık kripto paralarını bankada güvenli bir şekilde saklamanın, diğer varlıklarla birlikte kripto paralarını da takip etmenin ve geleneksel varlıklarla birlikte kripto alıp satmanın yollarını aradıklarını açıkladı.

Jamie Dimon: Bitcoin ile ilgili görüşlerim aynı

Cumhuriyetçi Kongre Üyesi Warren Davidson tarafından 27 Mayıs’ta yapılan House Financial Services Committee duruşmasında Bitcoin hakkındaki görüşlerinin aynı olup olmadığı sorulduğunda, JPMorgan CEO’su Jamie Dimon aslında pek değişmediğini şu sözleriyle ifade ediyor:

İnsanlara kişisel tavsiyem, ondan uzak durun. Bu, müşterilerin istemediği anlamına gelmez. Bu, bir işi nasıl yürütmeniz gerektiği konusudur. Esrar içmiyorum, ama bunu ulusal olarak yasal hale getirirseniz, halkımızın bunu bankaya yatırmasını engellemeyeceğim. İnsanlara paralarını nasıl harcayacaklarını söylemem.

2017’de Bitcoin (BTC)’i “dolandırıcılık” olarak nitelendiren Dimon, kriptonun fiat para birimleri veya altın gibi bir şey olmadığını da şu sözleriyle ekliyor:

Benim kişisel görüşüm, bunun bir itibari para birimi gibi bir şey olmadığı, altın gibi bir şey olmadığı. Yatırımcılar dikkatli olun.

Bununla birlikte, genel olarak fiat destekli stabilcoinler ve Blockchain konusunda olumlu bir görüşe sahip gibi görünüyor. JPMorgan’ın milyarder CEO’su Jamie Dimon, Salı günü yaptığı açıklamada, hala Bitcoin (BTC)’in “destekçisi” olmadığını söyledi, ancak banka müşterilerinin çoğunun dünyanın en büyük ve en popüler kripto para birimine yatırım yapmak istediğini de ekledi. Bitcoin hem bireysel hem de kurumsal yatırımcıları hala aynı şekilde cezbetmeye devam ediyor.

JP Morgan, özel varlık müşterilerine BTC fonu sunacak

Dimon, kişisel görüşlerinin JPMorgan Chase’in müşterilerine sunduğu finansal hizmetleri etkilemediğini de sözlerine ekledi. 18 Mayıs’ta JPMorgan Chase’in yıllık hissedarlar toplantısında Dimon kripto para piyasasına ilişkin şunları söyledi:

Müşterilerimizin çoğu, “kripto para almalarına veya satmalarına yardım edebilir miyiz?” diye soruyor. Konuştuğumuz gibi bu alana yatırım yapıyoruz.

Geçtiğimiz ay CoinDesk, banka için bir ilk olarak bu yaz JPMorgan’ın bazı müşterilerin aktif olarak yönetilen bir Bitcoin fonuna yatırım yapmalarına izin vermeye başlayacağını bildirdi. Bu çerçevede banka, özel varlık müşterilerine aktif olarak yönetilen bir Bitcoin fonu sunmaya hazırlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku