Washington Post: Janet Yellen Kripto Para Yasa Tasarısında Rengini Belli Etti

74

ABD Hazine Bakanı Janet’in, kripto para yasa tasarısında çok konuşulan hükümde yapılan Toomey-Wyden-Lummis değişikliğine karşı olduğu bildiriliyor. Washington Post tarafından yayınlanan bir rapora göre, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, iki partili bir senatör grubu olan Patrick Toomey (R-PA), Ron Wyden (D-OR) ve Cynthia Lummis (R-WY) tarafından önerilen altyapı yasasında kripto para vergisi hükmünde yapılan olumlu bir değişiklikten duyduğu memnuniyetsizliği özel olarak dile getirdi. Gizli kaynaklara göre, Yellen’ın Demokrat milletvekilini etkilemek için Wyden ile bir görüşme yaptığı bildirildi. Bu kaynaklara göre, Yellen, perşembe günü Wyden ile kripto birimlerinin federal düzenlemesini artıracak bir tasarıyı sınırlama girişimini geri püskürtmek için konuştu.

Kripto para yasası için lobi faaliyetleri artıyor

Kripto para endüstrisi, Washington’daki etkileyici lobicilik kaslarını esnettikten sonra istediği yeniden yazma çabasında başarılı olmaya yakın görünse de kripto para birimiyle ilgili hükmün arkasındaki yasa koyucu Senatör Rob Portman (R-OH) beklenmedik bir şekilde Senatör Mark R. Warner (D-VA) ile birlikte bir düello değişikliği ile geldi. Yalnızca iş kanıtı (PoW) madencilerinin yanı sıra yazılım ve donanım satıcılarını da hariç tutmayı önerir. Portman-Warner planının büyük bir avantajı var: Biden yönetiminin desteği. Beyaz Saray sözcüsü Andrew Bates, kripto para yasasındaki alternatif değişikliği doğru dengeyi sağladığı için övdü.

Bitcoin topluluğunun bazı üyeleri bir schadenfreude duygusuna sahipti ve popüler proof of stake (PoS) Blockchain’in destekçileri silaha sarıldı. IOHK’dan Charles Hoskinson, son dakika değişikliğini özellikle eleştirdi ve Amerikalı takipçilerini senatörleriyle iletişime geçmeye çağırdı. Birkaç Cardano stake havuzu operatörü, yasanın geçmesi halinde ABD’den ayrılmak zorunda kalacaklarını iddia etti. Senatörler Wyden, Cynthia Lummis (R-Wyo.) ve Pat Toomey (R-Pa.), madencilerin, düğüm operatörlerinin, geliştiricilerin ve diğer gözetim dışı kripto para endüstrisi katılımcılarının kripto vergi raporlama hükmünden muaf olmalarını sağlamak için çarşamba günü değişiklik teklifinde bulundular. Coin Center’dan Jerry Brito, ABD hükümetinin, proof of work (PoW), proof of stake (PoS) üzerinde öncelik vererek kazananları ve kaybedenleri seçmeye çalıştığını iddia etti. Senatörlerin Cumartesi günü rakip değişikliklerden birini seçmek için yüksek bahisli bir oylama yapması bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku