Kripto endüstrisine Türk Telekom desteği

0 2

Kripto para birimi ekosistemine bir destekçi de Türkiyenin önde gelen telekomünikasyon şirketlerinden biri olan Türk Telekom oldu.

Telekomünikasyon şirketi 28 temmuzda yapılan duyuru ile teknoloji odaklı erken aşama girişimlerini desteklemek amacıyla başlatılan PİLOT hızlandırma programının sekizinci dönem girişimleri içerisinde kripto para girişimleri olan Crypto Index Series ve Resardis yer alıyor.

Girişimlere 12 milyon TLlik yatırım

Seçilen sekiz takıma toplam 1.2 milyon TL yatırım yapılacağını açıklayan Türk Telekom strateji planlama ve dijital Genel Müdür Yardımcısı Barış Karakullukçu 2013 yılında başlatılan pilot girişim hızlandırma programı ile ilgili “Şu ana kadar pilottan 65 girişimci mezun oldu” şeklinde bir bilgiye yer verdi. 

“Girişimlere toplam 4 milyon TL nakit sağladık. Destek verdiğimiz girişimler geçen yıl 350 kişiye istihdam sağlayarak 41 milyon TLye ulaştı” eklemesini yaptı.

Başarılı bir şekilde iş fikirlerini yürütmek amacıyla sektör profesyonelleri başarılı girişimciler ve yatırımcılardan oluşan yeni PİLOT dönem girişimcileri Türk Telekom mentor ağından 12 hafta süreyle eğitim alacak.

8. Dönem Kripto Para Girişimleri

Dex çözümü sunan Resardis kripto yatırımcılarının internet aracılığıyla güvenli hızlı ve ölçeklenebilir bir kripto ticareti yapmasına olanak sağlayan Sidechain temelli merkeziyetsiz kripto para birimi borsası olarak nitelendiriliyor.

Kripto para piyasaları için veri analizi ve alım-satım platformu olan CryptoİndexSeries bireysel ve kurumsal kullanıcıların kripto verilerini analiz etmelerini sağlarken farklı borsalardaki cüzdanlardan satın alımına ve satışa imkan tanıyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku