İşte Shiba Inu (SHIB) Arzının Yüzde 51’ine Sahip Olan Kişi!

654

Shiba Inu (SHIB) arzının %72’sini sadece 10 cüzdan elinde tutarken, bunların çoğunun aslında bireysel yatırımcılar veya balinalar olmadığı belirtiliyor. Küçük altcoinlerin fon dağılımı, özellikle arzın çoğunluğu sadece bir cüzdan tarafından tutulurken, her zaman bir tartışma noktasının ortaya çıkmasına neden oluyor.
Son zamanlarda Twitter kullanıcıları, toplam SHIB arzının %72’sinin 10 cüzdan tarafından elinde tutulduğunu fark etti, ancak sadece bir cüzdan %51’inden sorumlu konumda bulunuyor.

Shiba Inu arzının %51’ine sahip olan kişi kim?

Hâlihazırda 410 trilyon SHIB token’ını elinde tutan cüzdanın arkasındaki geçmiş oldukça basit aslında. Shiba  Inu (SHIB) arzının bir kısmını şu veya bu nedenle dolaşımdan kaldırmak için oluşturulan bir “cüzdan yakma” adresi olarak görev görüyor. Cüzdan yakma adresine herkesin erişimi bulunmuyor. Bu nedenle, bu adrese gönderilen fonlar geri ödeme veya herhangi bir kullanım için uygun değil.

Cüzdanla ilgili en büyük işlemin, bir süre önce büyük miktarda Shiba Inu (SHIB) token’ı alan Vitalik Buterin tarafından yapıldığı ifade ediliyor. Token’ların bir kısmı Vitalik Buterin tarafından Hindistan’daki bir hayır kurumu olan Methuselah Vakfı’na bağışlandı. Bu vakıf, yaşam uzatma ve uzun ömür araştırmaları için kar amacı gütmeyen bir tıbbi yardım kuruluşu olarak faaliyette bulunuyor. Diğer kısmının ise ağı istikrarlı ve daha merkezi olmayan konumda tutmak için Ethereum geliştiricisi Vitalik Buterin tarafından yakıldığı belirtiliyor.

Borsalar SHIB token’ının ne kadarını elinde bulunduruyor

Burn adres sayısı yüzde 72’nin %51’ini oluştursa da, kalan 20’si de bireysel yatırımcıların elinde bulunmuyor. En büyük adresler listesinde, borsa cüzdanları 5. ve 6. sıralarda yer alıyor. Binance cüzdanı 8 şu anda 37 trilyon Shiba Inu token’ına sahip ve Crypto.com cüzdanı ise 25 trilyon meme tabanlı kripto paraya sahip bulunuyor. Crypto.com cüzdanının, son 24 saatte yalnızca 29 milyar SHIB token’ı satın aldığı ifade ediliyor.

Yazımızın hazırlandığı sırada, Shiba Inu (SHIB) 0,00004953 dolardan işlem görüyor ve 5 Kasım’da ulaşılan bir önceki zirveden %13’lük bir geri çekilme sürecinden geçiyor. CoinMarketCap’ten elde edilen verilere göre, 27.268.552.967 dolar piyasa değeri ile 11. sırada yer alıyor. Daha fazla Shiba Inu (SHIB) ve kripto para haberi için Kriptoarena.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku