OkLink Verileri Açıklandı: Bitcoin Balinaları ve Kurumsal Yatırımcılar BTC’lerini Satıyor mu?

243

OkLink tarafından sağlanan verilere göre , son satışlar sırasında büyük işlemlerin sayısı hızla yükseldi. Bu gelişme, büyük Bitcoin (BTC) sahiplerinden gelen satış baskısının ilk göstergesi olabilir. OkLink tarafından sağlanan bir gösterge, 500 BTC’den fazla olan işlem sayısını takip ediyor.

Bitcoin balinaları harekete geçti! Kurumsal yatırımcılar hodl yapmaya devam ediyor

İşlem sayısındaki artış, hafta sonu Bitcoin fiyatında meydana gelen büyük düşüşün ardından ortaya çıktı. Trader’lar çoğunlukla hafta içi aktif oldukları için bu yaygın bir uygulamadır. Ancak hafta sonu işlem etkinliği düşüşüyle ​​karşılaşmadan önce, gösterge 14 Eylül’de başka bir artış gösterdi bu da daha sonra piyasada gerçekleştirilen borsalardaki büyük işlemlerin bir yansıması olabilir.


Yüzde15’lik bir satıştan sonra, daha da fazla balina düzeyinde işlem yapıldı, ancak buna ek olarak, farklı zincir üstü veri sağlayıcıları herhangi bir artan borsa girişi göstermedi. bu da büyük cüzdanların varlıklarını satmasına rağmen, kurumsal yatırımcıların varlıklarını satmayı planlamadıklarını gösteriyor. 21-22 Eylül’deki satıştan sonra, harcama oranları artmıyor ya da kademeli olarak artmıyor, bu da Bitcoin tutan kurumsal yatırımcılar arasındaki “hodl” hissiyatına dair tezi doğruluyor. Glassnode’un Harcanan Hacim Yaş Bantları gibi genel olarak ağdaki işlem etkinliğini izleyen zincir üstü göstergeler de bu verileri teyit ediyor. Buna ek olarak, fonların dağılımı ve harcama oranları yavaşlıyor.

Korku ve açgözlülük endeksi alarm veriyor!

Korku ve açgözlülük endeksi, kripto para piyasasında Bitcoin’e yönelik yatırımcı duyarlılığının önemli bir göstergesi olarak kabul edilir. Gösterge, yatırımcılar arasında “Aşırı Korku” sinyali veriyor. Tarihsel olarak, aşırı korku, Bitcoin fiyatının daha düşük seviyelere gerilemesine neden oldu. Analistler, bu göstergeyi dikkate alıyor ve varlığın fiyatında daha fazla düzeltme öngörüyor.

Capriole Investments’ın kurucusu Charles Edwards, Bitcoin’in S&P ile korelasyonun güçlü olduğuna inanıyor. Borsa endeksi, düşüş kaydettiği için, Edwards da Bitcoin fiyatının düşmesini bekliyor. Düşüş hissi piyasaya girerken,  Twitter’daki analistler, nispeten yüksek volatilite nedeniyle Bitcoin alım satım faaliyetlerini azalttığını ve altcoin pozisyonlarının boyutunu artırdığını itiraf ediyor. Twitter’da ”Davthewave” olarak bilinen analist ve kripto para fenomeni Dave The Wave, takipçilerine yakın tarihli bir tweet’te Bitcoin’deki düşüş görünümünün iki ila üç ay süreceğini iddia etti. Analist, o zamana kadar altcoin’lere yöneldiğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku