İşte Shiba Inu (SHIB)’nun Çakılmasının Nedeni ve Yeni Bir Ralli Olasılığı!

15.658
Shiba Inu (SHIB)’nun yükseliş ivmesi, 3 günde gerçekleştirdiği yüzde 300 fiyat rallisinin ardından nihayet sona erdi. Piyasa değeri 13.4 milyar dolara ulaşan altcoin, neredeyse ilk 10’a girmeyi hedefledi, ancak meme tabanlı kripto para birimi 0.000035 dolar seviyesindeki direnci kıramadı. 0.000035 dolar’da reddedildikten sonra, SHIB fiyatı hızla düşmeye başladı.

 

Shiba Inu için kritik seviyeler!

SHIB için bir sonraki kilit destek 0.000020 dolar civarında ve bu seviyeyi test etmek, altcoin’i mevcut yükseliş rallisi başlamadan önceki seviyelere gönderebilir. Shiba Inu, Litecoin ve Chainlink gibi dev kripto para birimlerini geçmeyi başardı ve son üç gün içinde fiyatından bir sıfır çıkardı.

 

Shiba Inu (SHIB)’nun son fiyat hareketi, bireysel yatırımcı çılgınlığına ve Elon Musk’ın tweetine bağlansa da veriler, SHIB için türev hacminin piyasanın aşırı kaldıraçlı olduğunu gösteren yeni zirvelere ulaştığını gösteriyor. SHIB kalıcı değer takasları, hacmi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 5 milyar dolar’a (ATH) ulaştığından son üç ila dört gün içinde 78 kat arttı.

SHIB’ın düşüşünde aşırı kaldıraçlı piyasa rol oynadı mı?

Aşırı kaldıraçlı türev piyasalar, daha yüksek satın alma siparişleri fiyatları yükselttiğinden, genellikle piyasa oynaklığına ve yanlış fiyat hareketine yol açar, ancak trader’lar kâr elde etmeye ve pozisyonlarını tasfiye etmeye başladıkça, fiyat ivmesi durur, balon söner ve değer gerçek piyasa değerlemesine düşer. Shiba Inu durumunda da bunun geçerli olduğu görülüyor.

 

İşte Shiba Inu Rallisini Tetikleyen Faktörler ve Yeni ATH Olasılığı!
İ
Yukarıda anlatılan olay, meme tabanlı altcoin olarak güçlü bir topluluğa sahip olan SHIB Inu için de meydana gelmiş olduğu görünüyor. Geçen Pazar, Musk Floki köpeğinin fotoğrafını tweetlediğinde, SHIB topluluğu, sosyal medyada altcoin için ‘hype’ çılgınlığı oluşturdu ve bunun sonucunda fiyat devasa bir ivme kazandı. Bununla birlikte, Shiba Inu şu anda 0.000021 dolar’ın üzerinde tutunmaya çalışırken, topluluğun başlattığı bu hype heyecanı kısa ömürlü görünüyor. Altcoin, yükseliş ivmesini tekrar kazanmak için  başka bir Elon Musk hamlesine ihtiyaç duyacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku