Bitcoin İçin Kritik Seviye Açıklandı: BTC 60 Bin Dolara Ulaşacak mı?

130
Analistlerin tahmin ettiği gibi, Bitcoin (BTC), Ekim ayında iyi bir performans sergiliyor. Lider kripto para birimi 51.800 dolar seviyesinde büyük bir engel ile karşılaşmasına rağmen, boğalar anında kontrolü yeniden ele geçirerek 55 bin dolar seviyesine çıkmayı başardı.

 FOMO olasılığı: Bitcoin 60 bin dolara yükselmeye devam edecek

Lider kripto para birimi, arz bölgesinin üzerinde ivme kazanarak, düzeltme yaşamadan önce 56 bin dolara ulaştı. BTC, 55 bin dolardaki destek seviyesinin de altına düşerek, an itibariyle 54.973 dolardan işlem görüyor. Genel baskıyı ortadan kaldırmak için Bitcoin kırmızı bölgenin üzerinde kalmalıdır. Bu yüzden, 55 bin dolar seviyesi tutulmalı. Arz alanı içinde kalmak da yükseliş trendini sağlam tutacaktır.

 

Bu arada, Bitcoin (BTC)’in günlük zaman grafiğine baktığımızda, Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksaklığı (MACD) ortalama çizgiyi geçtiği için hala yükselişte. Eylül ayının sonuna doğru ortaya çıkan bir satın alma sinyali de devam etti ve iyimser görünüme güvenilirlik ekledi. Aynı zamanda, BTC’nin 55 bin doların üzerindeki hareketi, fiyatın 60 bin  dolara çıkabileceğinin bir kanıtı. Tutarlı yükseliş hareketi, Ağustos ayında yaşanan mikro düşüş trendinin nihayet sona erdiğini ve piyasanın yatırımcı risk iştahının önemli ölçüde arttığı bir FOMO yakalanabileceğini ima ediyor.

 Borsalardaki BTC arzı azalmaya devam ediyor

Fiyat 60 bin dolara doğru yükselirken Bitcoin (BTC)’in borsalardaki arzı da azalmaya devam ediyor. Santiment’in zincir üstü verileri, üç ayın en yüksek seviyesi olan 2,55 milyona kıyasla bilinen borsa cüzdanlarında yalnızca 2,42 milyon BTC bulunduğunu vurguluyor.

 

Borsalardaki arz azaldıkça, satış baskısı azalır. Bu, yatırımcıların fiyatın yükseleceği spekülasyonlarına yönelik beklemeye karar verdiğini gösteriyor. Bu nedenle, düşük genel baskı ile Bitcoin, grafikte gösterildiği gibi toparlanma ivmesi kazanıyor. Sonuç olarak, lider kripto para biriminin, 50 bin doların altında düzeltme yaşamaktansa, 60 bin dolara doğru ivme kazanması daha olası görünüyor. Analist ve Stok Akış Modeli’nin mucidi PlanB,  BTC’nin Aralık 2021’in sonuna kadar minimum 135 bin dolara yükseleceğini belirtiyor
 Fiyat: 54.975
Trend: Kısa vadeli düşüş eğilimi
Volatilite: Düşük
Direnç: 56 bin dolar
Destek: 54 bin dolar

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku