ABD’de Bir İlk Yaşandı: Kripto Para Sektörü O İsmi Konuşuyor!

54
Regülasyon konusu, belirsizliğini koruyor. Bunun başlıca nedeni bazı senatörler sert kuralların gerekliliği konusunda ısrar ederken, bazılarının ise Bitcoin (BTC)’i desteklemesi. ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler ve Hazine Bakanı Janet Yellen, katı önlemler için kulis yaparken, SEC komisyon üyesi Hester Peirce ve Wyoming Senatörü Cynthia Lummis gibi isimler de kripto para sektörünün büyümesini sağlayacak net düzenlemeler için mücadele ediyor.

Cynthia Lummis, Bitcoin alan ilk meclis üyesi oldu: Bir senatör tarafından şimdiye kadar yapılmış en büyük Bitcoin satın alımı!

Senatörler arasındaki fikir ayrılığı giderek büyürken, bir senatör Bitcoin (BTC) satın alan ilk meclis üyesi olarak tarihe geçti. ABD Senatörü Cynthia Lummis’in mali açıklama formu, senatörün Ağustos ayında büyük bir Bitcoin (BTC) alımı yaptığını ortaya koyuyor. Lummis’in BTC alımı, kripto para piyasasının iki aylık düşüş döneminden ve Mayıs ayındaki piyasa çöküşünden toparlanmaya başladığı bir zamanda gerçekleşmiş.

 

Lummis, daha iyi düzenlemeler için kripto para piyasasını her fırsatta savunan ve hatta altyapı yasa tasarısında kripto para merkezli bir değişiklik için mücadele eden bir Bitcoin savunucusu. Bu nedenle, senatörün BTC satın alması büyük bir sürpriz olmadı, ancak satın alımın büyüklüğü kesinlikle Bitcoin’e olan inancını güçlendiğinin somut bir kanıtı.

  Senatör, kripto para regülasyonu için mücadele veriyor

Mali İfşa formu, Lummis’in 16 Ağustos’ta River kripto borsasını kullanarak 50 bin ila-100 bin dolar değerinde Bitcoin aldığını gösteriyor. Bu, senatörü bir milletvekili tarafından şimdiye kadar yapılmış en büyük Bitcoin satın alımı. Lummis, ABD’de Bitcoin ve daha iyi kripto düzenlemelerini savunmaya devam ediyor.

 

 Bitcoin, an itibariyle 54 bin doların üzerinde işlem görüyor ve 55 bin dolarlık direnci kırmak için mücadele ediyor. Lider kripto para dün 55 bin doları aşmayı başardı ve 5 ayın en yüksek seviyesi olan 55.563 dolara ulaştı ancak kazanımlarını koruyamadı ve 53 bin doların altına düştü. Bununla birlikte, BTC, düşüş eğilimindeki Eylül ayından kaynaklanan tüm kayıplarını geri kazandı ve analistler, 2021’in son çeyreğinin, BTC’nin önceki ATH’si olan 64 bin dolar‘ın üzerine çıakrak, yeni bir ATH’ye ulaşacağını   tahmin ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku