Cardano (ADA)’da Kritik Metrik Dibe Vurdu! İşte Detaylar

113

Cardano (ADA), son rallisi sırasında büyük trader’lar arasındaki kripto para birimlerinin tüm zamanların en düşük seviyesine ulaştığını gördü. Token, 2022’den itibaren proof-of-stake (PoS) Blockchain’lerine olan ilginin artmasının yanı sıra kurumsal trader akınına da neden oldu. Token, yıllık en düşük seviyelerinden yüzde 33 oranında artarak 1,22 dolara kadar çıktı. En son 1,18 dolar civarında işlem görüyordu ve kısa süre önce Terra (LUNA)’yı geçerek 40,6 milyar dolar ile piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto para birimi haline geldi. Ayrıntıları Kriptoarena.com olarak sizin için derledik.

ADA balina sahipleri rekor düşük seviyeye geriledi

Blockchain araştırma firması Santiment’in son verileri, Cardano (ADA) arzının, firmanın balina katmanı olarak gördüğü 100.000 doların üzerindeki adreslerden çıktığını gösteriyor. Balinalar şu anda toplam arzın yaklaşık yüzde 83,1’ini elinde tutuyor ve rekor düşük seviyelere gerilemiş durumda. Öte yandan, düşük ve orta seviyedeki adreslerin ADA’yı hızlandırılmış bir hızla biriktirdiği görülüyor. 100 ila 100.000 dolar arasında token değerine sahip cüzdanlarla satın alma, son iki hafta içinde arttı ve toplam arzın yüzde 16,8’lik rekor bir yüksekliği temsil etti.

Düşük seviyeli adreslerin, yani 100 dolardan az ADA’ya sahip cüzdanların da rekor seviyelerde olduğu görüldü. Ancak katman, toplam arzın yalnızca yüzde 0,12’sini temsil ediyordu. Eğilim, yılın başından beri gözlemlenebilir ve yatırımcıları arasında sağlıklı bir çeşitlendirmeyi temsil edebilir. ADA’nın aşırı büyük, değişken dalgalanmalara daha az eğilimli olacağı ve ayrıca herhangi bir tarafça fiyat manipülasyonu potansiyelini azaltacağı anlamına gelebilir.

Cardano (ADA) rallisinde kurumsal talep önemli bir faktör

Ancak ADA balinaları varlıklarını azaltırken bile, büyük ölçekli işlem, ADA’nın son rallisinin arkasındaki kilit faktör olarak beliriyor. Veriler daha önce, ADA’nın işlem hacimlerinin yüzde 99’unun 100.000 doların üzerindeki işlemlerden geçtiğini göstermişti; bu durum ise büyük fonların muhtemelen token’ı satın aldığının bir işaretiydi.

Bu artan ilgi, dijital varlık yöneticisi Grayscale tarafından yakın zamanda başlatılan ve ADA’nın yaklaşık yüzde 25’ini oluşturduğu bir fona bağlanabilir. Artan kurumsal ilgi, yatırım fonları tarafından satın almanın BTC’nin 2021 rallisi için önemli bir faktör olduğu göz önüne alındığında, token’ın Bitcoin (BTC) gibi bir fiyat patlamasına hazır olduğunu görebilir. Ethereum (ETH)’un modele geçişinden önce PoS token’larına artan ilgi de ADA’ya fayda sağlamış görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku