İşte Bu Hafta Hızla Toparlanacak 5 Altcoin!

150

Piyasanın toparlanma sürecinde hangi altcoin satın alınabilir sorusu en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Kripto para piyasası, geçen hafta toparlanmadan önce aşağı doğru bir sarmal içindeydi ve birçok kişinin toparlanmanın yakın olduğunu varsaymasına neden oldu. Bu yazımızda, kripto piyasası haziran ayının son haftasında toparlanırken satın alınabilecek en iyi beş kripto para birimini vurgulayacağız.

1. Internet Computer (ICP)

Satın almak için en iyi kripto para listemize, Internet Computer (ICP) ile başlıyoruz. ICP, merkezi olmayan, internet için Blockchain tabanlı bulut bilişim hizmetleri sunmayı amaçlayan bir Blockchain protokolüdür. DFinity Foundation tarafından oluşturulan altcoin ICP, geliştiricilerin, işletmelerin ve hükümetlerin doğrudan ağ üzerinde merkezi olmayan uygulamalar (dApp’ler) oluşturmasını sağlar. ICP, yerel tokendir ve Blockchain platformunun yönetişim tokeni olarak hizmet eder. ICP protokolü hızlı, ucuz ve ölçeklenebilir olacak şekilde faturalandırılır.

Internet Computer tokeni, limitsiz, web hızında çalışan ilk Blockchain protokolüdür. ICP’nin fiyatı son zamanlarda düşüş kaydetti. 700 dolar değerleme ile lansmanında açıklama yapan Internet, açık gün ticaretinde %60 düşüşle 400 dolara geriledi. Daha sonra toparlansa da büyüme yörüngesi, sektör genelindeki oynaklık tarafından daha da engellendi.

7 Haziran’da 100 doların altını gördü ve şu anda 50 doların altında işlem görüyor. Yazımız hazırlanırken, ICP tokeni 24 saatlik bir işlem süresi içinde %29,62 artarak 30 dolardan 41,38 dolara yükseldi.

2. Celsius (CEL)

Satın alınacak en iyi ikinci kripto para birimi, Blockchain tabanlı kripto kredi platformu Celsius’tur. Eskiye dayalı finansal hizmetler sunmaya odaklanan altcoin Celsius, kripto kullanıcılarını tasarrufları için daha yüksek oranlar vererek tasarrufları ve mevduatları için ödüllendiriyor.

Bunun yanı sıra, Celsius ağı daha iyi kredi olanakları sunar ve her kullanıcı için algoritmik olarak otomatik ödüller sağlar. Platform ayrıca ödül stratejisiyle de ünlüdür. Faiz ödemelerinden elde edilen karlar 80-20 oranında platformu kullanıcıları ile paylaşılıyor. Kullanıcılar %80 alır, kripto şirketi ise idari işlemler için %20 tutar. Bireysel kullanıcıların yanı sıra Celsius, hedge fonları gibi kurumsal müşterilere de borç verir. CEL tokeni 3 Haziran’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 8.0136 dolara (ATH) ulaşamamış olsa da CEL tokeni yükseliyor. Yazımız hazırlanırken, ERC-20 tokeni %11,40 artışla 5,51 dolardan işlem gördü.

3. ThorChain (RUNE)

Satın alınacak en iyi üçüncü kripto para birimi, popüler merkezi olmayan likidite protokolü ThorChain’dir. Bu blok zinciri platformu, kullanıcıların söz konusu sanal para birimlerinin velayetini kaybetmeden zincirler arası köprüleri aracılığıyla bir dijital varlığı diğerine kolayca değiştirmelerini sağlamaktadır. Bu kripto protokolünü özel yapan şey, kar odaklı olmamasıdır. Token takaslarından yapılan tüm ücretler kullanıcılara geri verilir ve geliştirme ekibi yerel token RUNE’u tutmaktan başka bir şey almaz.

Altcoin RUNE, ThorChain ekosisteminde işlem ücretlerinden güvenlik ve yönetim tekliflerine kadar bir dizi işlevi yerine getirir. Fiyat hareketi açısından, RUNE tokeni daha geniş kripto piyasası ile birlikte oynaklık yaşadı. Mayıs ayının en yüksek seviyesi olan 20 dolardan düşen token, Mayıs ayında kripto piyasası çöküşünü müjdeleyen büyük satışlarda %50’den fazla düştü. Bununla birlikte, merkezi olmayan protokol günlük grafikte %14,43 artarak 6,14 dolara yükseliyor.

4. Altcoin Ethereum (ETH)

Ethereum akıllı sözleşme yürütme kavramını tanıtan ilk Blockchain protokolü olması nedeniyle popülerdir. Bununla birlikte, diğer yeni kavramlar da merkezi olmayan finans (DeFi), uygulamalar ve takas edilemeyen tokenler (NFT’ler) ile Blockchain platformundan kaynaklanmıştır.

2021’de bu yeni alt sektörlerin patlamasıyla birlikte, Ethereum ağı alaka düzeyinin gün geçtikçe arttığını gördü. Bununla birlikte, yüksek gaz ücretleri ve ağ tıkanıklığı, kötü şöhretli iş kanıtı (PoS) konsensüs algoritmasıyla birleştiğinde, ağın gizeminin bir kısmını kaybettiğini gördü. Nisan ayının en yüksek seviyesi 4.350 dolardan gelen Ethereum’un ETH tokeni, Haziran ayının büyük bölümünde 2 bin doların altında %60 işlem gördü. Bununla birlikte, DeFi’nin resmi evi ivmesini yeniden kazanıyor ve 2.009,72 dolara yükseldi. Günlük grafikte %10,38 yükseldi.

5. Altcoin Kusama (KSM)

Listemizin sonuncu kripto para birimi Polkadot’un kardeş Blockchain protokolü Kusama ağı. DeFi’ye daha geliştirici odaklı yaklaşımıyla tanınan Kusama, geliştiriciler için birlikte çalışabilir ve ölçeklenebilir bir ağ oluşturmayı hedefliyor. Deneysel platform, geliştiricilerin altcoin Polkadot ağında canlı yayına geçmeden önce kendi Blockchain’lerini dağıtmaları için bir test ortamı olarak hizmet etmeyi amaçlıyor. Kusama (KSM) yerel tokeni, işlem ücretleri ve yönetim için kullanılır. Mayıs ayında 594,14 dolardan düşen KSM tokeni, değerinin yarıdan fazlasını kaybetti. Ancak günlük grafikte %18,68 artışla 198,09 dolara yükselerek toparlanıyor.

Kripto piyasası ayaklarını sağlam basmaya çalışırken, bu kripto paralar, satın almak için en iyi kripto para birimini seçmenize rehberlik edebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Insidebitcoins.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku