Merkezi olmayan borsa hacmi Eylül ayında % 103 arttı

0 1

Dune Analyticse göre merkezi olmayan borsalardaki Eylül ayı hacmi Ağustos ayında % 160lık bir artışın ardından bir önceki aya göre işlem hacmini ikiye katlayan üçüncü ardışık ayını kaydetti.

Merkezi olmayan borsalarda toplam işlem hacmi Eylül ayında 23.6 milyar Dolara Ağustos ayında ise 11.6 milyar Dolara ulaştı. Merkezi olmayan finans (Defı) uygulamalarına ve varlıklarına devam eden spekülatif ilgiden yararlandı.

Önde gelen merkezi olmayan borsa platformu Uniswap Eylül ayında % 128lik bir hacim artışı bildirdi ve Ağustos ayındaki 10 günlük rekorunu kırdıktan sonra 15.3 milyar Dolara ulaştı.

Büyüme Eylül ayında FTX Serumunun piyasaya sürülmesi gibi yeni ticaret platformlarından da yararlandı. Veri toplayıcı Coingeckoya göre lansmanından 2 haftadan kısa bir süre sonra Serum yaklaşık 50 milyon Dolarlık bir hacim bildirdi.

Toplam hacim yeni bir rekor kırsa da sadece birkaç merkezi olmayan borsa bireysel büyüme bildirdi. Curve Uniswap ve 0xin işlem hacmi Ağustos ayından bu yana % 50den fazla arttı.

individual-growth-dex

Messarideki merkezi olmayan finans analisti Jack Purdy Curve ve Unıswap tarafından başarılı token dağıtımlarının sürekli büyümenin ana itici gücü olduğunu söyledi.

Purdy tokenlerinin her platformda TVLyi önemli ölçüde artırarak protokollerden yararlandığını açıkladı. “Daha düşük korelasyon ve daha iyi bir ticaret deneyimi ile doğrudan ilişkili” dedi.

Eylül ayında daha önce popüler olan Balancer hacminin % 2 oranında düştüğünü ve daha önce hızlı büyüyen siber platformun yüzde 0.5ten daha az büyüdüğünü gördü.

september-dex-vol

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku