Almanya Bitcoin’i finansal araç olarak nitelendirdi

0 0

Almanya; Bitcoin’i finansal araç kripto para muhafaza eden kuruluşları ise finansal kurum olarak nitelendirdi

İŞTE ŞU ANDA KULLANABİLECEĞİNİZ 13 KRİPTO BANKA KARTI… TIKLAYIN

Almanya Federal Finansal Denetim Otoritesi Bafin kripto para birimlerinin durumunu ve ilgili ticari faaliyetler için geçerli olan düzenlemeleri netleştirmek için rehberlik yayımladı. Son değişiklikleri dikkate alan öneriler ülkenin mevcut mevzuatına dayanıyor.

KRİPTO PARA PLATFOMLARI FİNANSAL KURUM

Rehberlik Almanya’da faaliyet gösteren kripto para saklama hizmetleri sağlayıcılarının gereksinimlere odaklanıyor. Yılbaşından itibaren Alman bankalarının ve diğer finansal kurumların müşterileri adına Bitcoin gibi kripto para birimlerini yönetmelerine izin veriliyor. Alman finansal teknoloji firmaları da benzer hizmetler sunabiliyor.

Almanya artık fiat para – kripto para değişimi veya diğer dijital varlıklar için aynı hizmeti sağlayan kuruluşları finansal hizmet kurumları olarak görüyor.

DİJİTAL DEĞER DEPOSU

Rehberlik ayrıca bir merkez bankası veya kamu kurumu tarafından verilmeyen veya garanti edilmeyen ve yasal olarak bir para birimi veya para statüsüne sahip olmayan kripto para birimlerini  dijital bir değer deposu olarak tanımlıyor. Rehberlik belgesine göre gerçek veya tüzel kişiler tarafından takas aracı olarak kabul edilebilir ve elektronik olarak iletilebilir saklanabilir ve takas edilebilir. Dijital paralar geleneksel menkul kıymetlere benzer haklar da taşıyabilir.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku