Banco Azteca Meksika’da Bitcoin Kabul Eden İlk Banka Olmaya Aday!

30

Meksika’nın en zengin iş adamlarından biri olan icardo Salinas, Bitcoin (BTC) konusunda iyimser. Bitcoin’in geçerli bir değer deposu ve fiat para birimlerine üstün bir alternatif olduğuna dair inancı, bankası Banco Azteca’yı Meksika’da Bitcoin’i kabul eden ilk banka yapabilir. Salinas, bu heyecan verici açıklamayı, Anthony Pompliano ve MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ikilisi tarafından paylaşılan Bitcoin hakkındaki geçmiş yorumlarına yanıt olarak Twitter’da yaptı.

Bitcoin her portföyün bir parçası olmalı

Son dönemde yaptığı bir röportajda Salinas, Bitcoin’i incelemek için çok zaman harcadığını belirtti. Bitcoin’in her yatırımcının portföyünde olması gereken bir varlık olduğunu tavsiye eden iş adamı, şunları vurguladı:

Uluslararası değere sahip, küresel düzeyde muazzam bir likidite ile işlem gören Bitcoin her portföyün bir parçası olmalı.

Bitcoin (BTC) 30 Bin Doların Altında: İşte Sıradaki Senaryo!

Bitcoin, 21 milyon sınırlı arzı nedeniyle, giderek artan sayıda kurumsal yatırımcı için hayati bir varlık. Salinas’a göre bu kodlanmış özellik, Bitcoin’i “sahtekarlık” olarak adlandırdığı itibari para birimlerinden üstün kılıyor. Salinas, yaklaşık 30 yıl boyunca hangi varlığı elinde tutabileceği sorulduğunda Bitcoin’i seçti.

Banco Azteca ülkede bir ilki gerçekleştirebilir

Salinas, Bitcoin konusundaki kararlılığına dayanarak, bir dizi Latin Amerika ülkesinde faaliyet gösteren bir banka olan Banco Azteca’yı Meksika’da Bitcoin kabul eden ilk kuruluş yapmak için çalıştığını söylüyor. Şu anda dünya, bankaların müşterilerine doğrudan kripto para ile ilgili hizmetler sunmaya başladığı kademeli bir geçiş görüyor. İspanyol bankası BBVA, İsviçreli müşterilerine kripto para ile ilgili bir teklif sunarken, JPMorgan, Morgan Stanley ve Goldman Sachs gibi Amerikan bankacılık devleri de müşterilerinin Bitcoin’e yatırım yapmaları için yollar yaratıyor.

Salinas, Banco Azteca’nın Bitcoin ile ilgili hizmetler sağlamak için aldığı yaklaşımın ayrıntılarını açıklamadı, ancak milyarder yatırımcı yakın gelecekte daha fazla bilginin paylaşılacağını kaydetti. Büyük finansal kurumların Bitcoin ekosistemine kucak açması, kripto para biriminin yatırım yapılabilir bir varlık olarak kurulmasını daha da artırıyor. Çin’deki kripto faaliyetlerine yönelik devam eden düzenleyici baskı, geçtiğimiz haftalarda varlığın fiyatındaki düşüşe neden oldu. Bitcoin an itibariyle, son 24 saatte yüzde 6,11 artışla 33.314,28 dolardan işlem görüyor, bazı kurumsal yatırımcılar yakın ve uzun vadede fiyatların artması umuduyla daha fazla alım yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku