Santiment Raporu Yayınlandı: İşte Bitcoin Madenci ve Balina Faaliyetleri!

34

Dün 40 bin dolara dokunma girişiminde bulunduktan sonra, Bitcoin (BTC) fiyatı bugün yüzde 5 düşerek, 37 bin doların altında işlem görüyor. Elon Musk’ın, Bitcoin ve kırık kalp tweet’i piyasayı sallamayı başardı.

Santiment raporu ve balinalar

Bitcoin, bir kez daha baskı altında gibi görünse de, balina ve madenci faaliyeti iyiye döndü. Görünüşe göre son birkaç haftadaki yoğun satışlardan sonra, son fiyat düzeltmesinin ortasında BTC balinaları biriktirmeye başladı. Zincir veri sağlayıcısı Santiment, 100 ila 10 bin BTC arasında tutan balina adreslerinin bakiyelerinin bir kez daha büyümeye başladığını bildirdi. Santiment’in raporu  şunları belirtti:

Bitcoin’in 14 Nisan’daki ATH fiyatı ile 23 Mayıs’taki en son dip noktası arasında, 100 ila 10 bin BTC tutan adreslerinin toplam bakiyesi yaklaşık 130 bin BTC küçüldü ve bu da en büyük kripto paraya olan güvenin azaldığını gösteriyor.

O zamandan beri, ancak, düşüş trendi nihayet kırıldı. Son 10 gün içinde, Bitcoin (BTC)’in “balina” adreslerinin toplam sayısı an itibariyle 50 bin BTC arttı.

Bitcoin Dumping'inde Balinalar Bayram Etti! İşte Nedeni...

Muhtemelen, son BTC fiyat artışlarının nedeni balina birikimi olmuştur. Ayrıca, balina varlıklarındaki trendin tersine dönmesi, Bitcoin yatırımcıları için güven artırıcı bir önlemdir. Bitcoin balinalarının yanı sıra BTC madencileri de bu fiyat düzeltmesi sırasında birikmeye başlamış gibi görünüyor.

Bitcoin (BTC) madencileri biriktirmeye başladı

CryptoQuant’tan gelen verilere göre, borsalardaki madenci mevduatı düşüşte. Bu, madencilerin BTC fiyat düzeltmesi sırasında bu aşamada kar elde etmeye istekli olmadığı anlamına geliyor.İlginç bir şekilde, 3 Haziran Perşembe günü, Poolin’in cüzdanından 3 bin’den fazla Bitcoin ayrıldı. Bu, 2021 yılı için şimdiye kadarki en büyük madenci çıkışı oldu.

Bitcoin için temel birikim her geçen gün daha da güçleniyor gibi görünüyor. Bloomberg Crypto Index 2021’e göre, Bitcoin’in 20 bin doların altında kalmaktan ziyade 100 bin dolarlık dirence doğru değer kazanmaya devam etmesi daha olası. 40 bin doların üzerindeki herhangi bir hareket, BTC için belirleyici bir fiyat artışını başlatabilir.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku