Santiment Verileri Açıklandı: Bitcoin Balinaları Çöküşe Nasıl Tepki Verdi?

69

Dünyanın en değerli kripto para birimi olan Bitcoin (BTC)’in fiyatı 23 Mayıs’ta yaklaşık 31bin dolara düştü ve o tarihten itibaren yatay yönde bir fiyat hareketi sergiliyor. Bununla birlikte, Bitcoin’deki son düşüş, kripto para milyonerlerini BTC biriktirmekten alıkoyamadı.

Güncel Santiment verileri

Önde gelen kripto para analiz ve takip firmalarından biri olan Santiment tarafından yayınlanan en son verilere göre, 100 ila 10 bin BTC arasında tutan büyük Bitcoin adresleri, son 7 günde yaklaşık 30 bin BTC ekledi. Santiment twitter adresinden paylaştığı gönderide şunları belirtti:

Bitcoin, geçtiğimiz gün içinde hafif bir düşüşün ardından 35.000 civarında. Ancak izlediğimiz önemli BTC milyoner grubu, Bitcoin biriktirmeye devam ediyor. 100 ila 10 bin BTC’ye sahip adresler, geçen hafta yaklaşık 30 bin BTC daha biriktirdi.

Bu ayın başlarında, dünyanın en büyük kripto para birimi Tesla’nın CEO’su Elon Musk’tan Bitcoin madenciliğinde enerji kullanımı hakkında eleştiri aldı. Çin‘in kripto madenciliğine yönelik potansiyel bir yasak duyurusu da BTC hakkındaki olumsuz duyguları artırdı. Bu olumsuz duyarlılığının etkisi, Bitcoin’in son fiyat hareketinde açıkça görüldü. Kripto para birimi şu anda son 3 haftada yüzde 40’ın üzerinde düşüş gösterdi.

Bitcoin balinaları büyük transferler yapıyor

Bitcoin milyoner adresleri kripto pazarında büyük önem taşıyor. Santiment’e göre, yaklaşık 16 bin BTC adresi şu anda 9 milyondan fazla coin tutuyor. BTC balinaları, kripto piyasası oynaklığındaki artış nedeniyle son birkaç haftadan bu yana dünyanın en büyük dijital para birimini de büyük miktarlarda hareket ettiriyor.

Geçen hafta, Finance Magnates, bilinmeyen bir cüzdana 9.999 BTC içeren bir işlem bildirdi. Bir Blockchain izleme firması olan Whale Alert, önde gelen  borsalardan kripto para cüzdanlarına büyük BTC transferlerinde bir artış olduğunu bildirdi. 28 Mayıs’ta bir kripto kullanıcısı, 70 milyon dolardan fazla değere sahip 1.964 BTC’yi Coinbase’den dijital bir cüzdana taşıdı. Bitcoin iyimserliği açısından, dünyanın en değerli kripto para birimi, geçen hafta Amerikalı milyarder Carl Icahn’dan olumlu yorumlar aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Financemagnates.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku