İlk 100 Ethereum Balinası, Bu Altcoin’den Satın Alıyor!

302

Kripto para piyasası, geçtiğimiz gün bir düzeltme ile karşı karşıya kaldı ve piyasa değeri yüzde 0.7 düşüş yaşayarak 1.07 trilyon dolar seviyesine geriledi. Bununla beraber birçok kripto para birimi geçtiğimiz gün fiyatında düşüşler gördü fakat ilk 100 Ethereum balinasının bu altcoin projesini satın almasıyla beraber bu altcoin, piyasanın aksine yükselişe geçti! İşte detaylar…

Piyasa düzeltme yaşarken bu altcoin projesi yükselişe geçti!

Kripto para piyasası, geçtiğimiz gün bir düzeltme gördü ve en iyi kripto para birimleri yüzde 1 ila yüzde 2 arasında aşağı yönlü sapmalar kaydetti. Düşüş esnasında ise bazı altcoin projeleri öne çıkmayı ve yatırımcılarına kar sağlamayı başardı. Geçtiğimiz günün en çok kazananlar listesinde kendine yer bulan altcoin projeleri ise Cronos (CRO), Decentraland (MANA) ve Curve DAO Token (CRV) olarak karşımıza çıkıyor.

Bir diğer yandan Crypto.com’un yerel tokeni Cronos, Salı gününün en çok kazanan kripto para birimlerinden biriydi. Geçtiğimiz gün yaptığı sıçramalarla MANA ve CRV gibi diğer kripto para birimlerinin önüne hızlıca geçti ve 1 Ocak tarihinde yaşadığı en düşük seviye olan 0.05 dolarlık seviyesinden yüzde 56 değer kazandı. Anlık olarak kripto para birimi, 0,076637 dolardan işlem görüyor.

Diğer yandan Crypto.com’un piyasa üzerinde sürekli dalgalanmalara sebep olması ise yatırımcıların gözünde kaçmadı. Geçtiğimiz gün borsa, şirketin Paris’te düzenlenecek Meta Retail Fuarı için resmi kripto ödeme ortağı olduğunu duyurdu. Bunun yanı sıra daha sürdürülebilir hale gelmek için Microsoft, Stripe ve Shopify gibi büyük isimlerle çalışan bir şirket olan Climeworks ile 8 yıllık bir anlaşma imzaladı.

İlk 100 Ethereum balinasının odak noktası CRO oldu!

Geçtiğimiz gün balina aktiviteleri ise yatırımcıların dikkatini çekti. Salı günü erken saatlerde aktarılan verilere göre Cronos, balinaların odak noktasında bulunuyor. Balina izleme platformu WhaleStats’ın yakın tarihli bir tweet’i, CRO’nun ilk 100 Ethereum balinası tarafından en çok işlem gören 10 token’ın arasında olduğunu ortaya koyuyor.

Kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere alım satım hacmi, hem alıcı tarafı hem de satış tarafı işlemlerini ölçtüğü için genellikle iki ucu keskin bir kılıç gibi davranır. Anlık olarak CRO yukarıda vurgulanan listeye girmiş olsa da, daha yakından yapılan bir analiz, tokenlerin çoğunun satıldığını ortaya çıkarıyor. 57,08 bin dolar değerindeki toplam hacimden 56,98 bin doların üzerinde token satıldı. Sonuç olarak, en çok satın alınan listede Cronos bulunmuyor.

Fonları Tether, USD Coin ve BUSD gibi stablecoin’lere yönlendirmenin yanı sıra Ethereum balinalarının MATIC, Curve DAO Token ve Shiba Inu da satın aldığı görüldü. Cronos gibi, bu token’lar da satış baskısından önemli bir pay almayı başardı. Bu durum da büyük oyuncuların anlık olarak kar ayırma çılgınlığında olduklarını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak watcher.guru
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku