İngiltere Bu Adamı Konuşuyor: Bitcoin (BTC)’de 1 Milyon Sterlin Kaybetti!

2.570

2017’de yani Bitcoin (BTC) 600 dolar seviyelerindeyken, BTC’ye 5 bin Sterlin (yaklaşık 6200 Dolar) yatırım yapan Peter McCormack, 2017 yılı bahar aylarında BTC’nin 20 bin Dolara yükselmesiyle bir anda yaklaşık bir milyon sterline sahip oldu.  Peter, o dönem çok heyecanlandığını ve patlamaya yaklaşan balonu göremediğini, her şeyini kaybettiğini söyledi. 

 Peter McCormanck’ın Bitcoin yatırımı, 2017 yazında yarım milyon Sterline yükseldi  

Eski bir reklam yöneticisi olan Peter McCormack’ın, 5 bin Sterlin değerindeki Bitcoin’ yatırımı 2017 baharının ortasında yaklaşık 300.000 dolara yükseldi ve yaza kadar yarım milyona ulaştı. Artık kripto bağımlısı olan Peter, fiyatlar yükseldikçe daha fazla BTC satın aldı ve toplamda  kriptoya 23 bin Sterlin yatırdı.

Kriptodan yaklaşık yarım milyon dolar kazanan Peter yatırımlarına devam ederek,  yerel futbol kulübü Bedford Town’ı satın almak için 5 milyon Sterlin kazanmanın hayalini kurmaya başladı. Peter, Bitcoin aynı hızda yükselmeye devam ederse 5 milyon Sterlin’e altı ay içinde ulaşabileceğini düşündü ama ne yazık ki olmadı.

Bitcoin’in 2017 sonunda 20.000 dolara yükselmesiyle birlikte her şeyin kontrolden çıktığını düşünen ve kendini o dönem kriptoya bağımlı hisseden Peter sözlerine söyle devam etti :

Podcast’im için röportajlar yapmak, lüks restoranlarda yeni arkadaşlar edinmek ve aileme pahalı hediyeler almak için dünyayı geziyordum. Harcamalarımın birçoğu anlamsızdı.

Peter, 2018 yılında kripto piyasasındaki aşağı yönlü hareket ve ayı sezonuyla birlikte tüm servetini kaybetti

Peter için, kripto para piyasası aşağı yönlü hareketine başlayana kadar her şey yolunda gidiyordu. Ancak 2018 yılındaki acımasız ayı sezonunda neredeyse bütün servetini kaybetti. Ocak 2018’den itibaren Bitcoin fiyatı geri çekilmeye başladı ve Peter’in deyimiyle balon patladı.  

Yine de yaşadığı bu kötü tecrubelere rağmen Peter  hiçbir şeyden pişman olmadığını, bu yaşadıkları sayesinde  ‘’What Did  Bitcoin’  adlı podcast serisini yapabildiğini söylüyor. Ayrıca Peter, yıllar içinde elinde tutmayı planladığı kripto para birimine hala yatırım yapmaya devam ettiğini sözlerine ekledi ancak hangi kripto para birimine ne kadar yatırım yaptığını söylemedi.  Bitcoin fiyatı şuan 56.700 dolar seviyelerinde. Kriptoarena.com adresimizden kripto paraların güncel piyasa bilgilerine ve detaylarına ulaşabilir, verileri canlı olarak takip edebilirsiniz. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak mirror.co.uk
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku