Bitcoin Tehlikeli Sularda: 2 Uzmandan Forbes’a Ayı Piyasası Yorumu

1.585
Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Ekim ortasından bu yana en düşük seviyesine düştü. BTC, an itibariyle 57.865 dolardan işlem görüyor. CoinDesk verilerine göre, BTC bugün 56.668 dolara kadar geriledi.

Ufukta ayı piyasası mı var? Uzmanlar, bu seviyeye dikkat çekti!

Bitcoin, bugün son bir ayın en düşük seviyesine düştü. Son birkaç gündür zayıf teknik göstergelere işaret eden analistler, zaten daha fazla düşüş  öngörüyorlardı. Bu ayın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69 bin dolara ulaştıktan sonra, Bitcoin neredeyse değerinin yüzde 18’ini kaybetti. Banz Capital’in kurucusu ve CEO’su John Iadeluca, “Bitcoin, geçtiğimiz Şubat – Mayıs aylarındaki performansına benzer şekilde 55 bin ila 65 bin dolar fiyat aralığında yatay işlem görüyor”  açıklamasını yaptı.  CEO‘ya göre, bu fiyat hareketi Bitcoin fiyatı için olumsuz bir durum ve BTC belirli destek seviyelerinin altına düşerse, önemli kayıplar ortaya çıkabilir. Yönetici, “55 bin dolar ve 50 bin dolar şu anda çok hassas destek seviyeleri” ifadesini kullandı ve şunları ekledi:
Bitcoin’in fiyatı 50 bin doların altına inerse, durum tamamen tersine dönebilir. Bu durum, Bitcoin’in ayı piyasasına girdiğinin erken bir göstergesi olabilir.
Ünlü Analistten Kritik Bitcoin Açıklaması: Endişeye Gerek Yok!
 
Kripto para piyasasında yakından takip edilen analist Scott Melker de konuyla ilgili konuştu ve daha iyimser bir değerlendirme yaptı. Analist, “Teknik göstergeler şimdilik ‘yeni ayı piyasası’ yerine ‘sağlıklı bir düzeltmeye işaret ediyor’ açıklamasını yaptı. Analist, fiyatın 50 bin doların altına düşmesi halinde endişelenmemiz gerektiğini savunurken, BTC’nin en fazla 53 bin dolara gerileyebileceğini belirtti.

Bitcoin opsiyon piyasalarındaki açık pozisyon, rekor seviyeye ulaştı!

17 Kasım itibariyle, Bitcoin opsiyon piyasalarındaki açık pozisyon, tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşarak, 12.6 milyar doları aştı. Analitik firması Glassnode’a göre, söz konusu metrik son bir aydır yükselişte ve 2021 yılının Mart ve Nisan aylarında ulaşılan en yüksek seviyelere yaklaştı. Önde gelen kripto veri platformu şu açıklamayı yaptı:
Bitcoin opsiyon piyasaları şu anda tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın ve 12.6 milyar doların üzerinde açık pozisyona sahip. Bu yükseliş yaklaşık 1 aydır devam ediyor ve Mart ve Nisan aylarındaki en yüksek seviyelere yaklaştı.

 

Tüm borsalarda opsiyonlara olan açık pozisyonun Bitcoin fiyatındaki artışa paralel olarak arttığını belirtmek ilginçtir. Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı Nisan ayında opsiyon açık pozisyonlarının maksimuma yakın olduğu gerçeği göz ardı edilmemelidir. Fiyat ve işlem hacmi ile bağlantılı olarak, yatırımcılar belirli bir piyasadaki mevcut hissi tahmin etmek için açık pozisyon metriğini kullanabilirler. Daha fazla kripto para haberi için, Kriptoarena.com adresini takip edebilirsiniz. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Forbes.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku