Bitcoin İçin 100 Bin Dolar Hayal mi Oldu? Analist Tarih Verdi!

785
Ünlü kripto para analisti Tone Vays, Bitcoin (BTC)’in yıl sonuna kadar yüzde 75’in üzerinde yükselme şansının düşük olduğunu söylüyor.

 

 Analist, 100 bin dolar için 2022’nin ilk çeyreğine işaret ediyor

Piyasanın önde gelen analistlerinden Vays, 116 bin YouTube abonesine, Bitcoin’in 2021’de 100 bin doların üzerine çıkma ihtimalinin düşük olduğunu, ancak 2022’nin ilk çeyreğinde hedefe ulaşılabileceğini söyledi. Analist, “Bitcoin’in yıl sonuna kadar 100 bin dolarlık hedefe ulaşmasını istiyorum, ancak şu anda bu pek mümkün görünmüyor. 2022’in ilk çeyreğinde, bu hedefe kolayca ulaşacağımıza inanıyorum” ifadesini kullandı. Tecrübeli trader, Bitcoin 50 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkmayı başarırsa, lider kripto para biriminin  toparlanabileceğini söylüyor ve şunları ekliyor:
Bitcoin fiyatının 50 günlük hareketli ortalamanın hemen altında bir ret ile karşılaşacağını tahmin ediyorum. Zaten, fiyat hareketi bu yönde ilerliyor. Ancak kısa bir süre içinde ve günlük ölçekte bu 50 günlük] hareketli ortalamaya geri dönersek  birkaç hafta içinde fiyatın artmasını bekliyorum.
Ünlü CEO Bitcoin ve Bu Altcoin İçin Devasa Bir Yükseliş Bekliyor
 
Öte yandan Vays, Bitcoin’in kısa vadede yatay yönde bir fiyat hareketi sergileyeceğini vurguladı. Analist, “Şimdilik temkinli olmalıyız. Teknik görünüm, şu anda pek olumlu görünmüyor. Ancak, makro açıdan ve uzun vadede veriler yükselişe işaret ediyor” açıklamasını yaptı. Bitcoin, an itibariyle 56.598 dolardan işlem görüyor.

 

El Salvador hükümeti, 1 milyar dolarlık Bitcoin tahvili ihraç edecek

Kriptoarena.com olrak daha önce belirttiğimiz gibi, Bitcoin’i ulusal para birimi olarak kabul eden tek ülke olarak gündemden düşmeyen El Salvador yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. El Salvador Başkanı Nayib Bukele, dün ”Bitcoin Şehri”  inşa etme planları ile ilgili bir duyuru yaptı. Ülke ayrıca, 1 milyar dolarlık Bitcoin tahvili ihraç edecek. Latin Amerika ülkesi El Salvador, dünyanın ilk Bitcoin Şehrini inşa etme planlarını açıkladı.

Ülke Başkanı Nayib Bukele çarpıcı açıklamalarda bulundu. Duyuruya göre, Bitcoin City başlangıçta Bitcoin tahvilleri ile finanse edilecek. Ayrıca ülkenin doğusunda planlanan şehir, enerjisini yanardağdan alacak ve katma değer vergisi (KDV) dışında herhangi bir vergi almayacak. BTC savucunucusu Max Keizer, Haziran 2021’de bu fikri ilk öneren kişi olduğu için bu vesileyle özel olarak anılmayı hak ediyor.  Keizer’ın bu önerisi, El Salvador Başkanı Nayib Bukele’nin 22 büyük volkanik bölgeden gelen jeotermal enerjiyi kullanarak yeşil enerji ile “BTC madencilik tesisleri” yapma planlarının ortaya çıkmasıyla gelmişti. Keizer’a göre, ülke bu sayede IMF’ten kurtulabilir.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku