Kritik Metrik Son 1 Ayın En Düşük Seviyesinde: Shiba Inu Festivali Bitti mi?

5.535

Akıllara durgunluk veren fiyat artışlarından, dalgayı yakalamak için gemiye binmeye çalışan farklı şirketlere kadar, Shiba Inu (SHIB)’nun adı sadece kripto medya kuruluşlarında ve Twitter’da değil, aynı zamanda daha geleneksel medyada da uzun süredir gündem oldu. Ancak şimdi durum değişiyor. SHIB’in fiyatı durağan görünüyor, ancak varlığa olan talep aynı görünmüyor.

Shiba Inu (SHIB)’nun zirveye yükselişi

Kripto para endüstrisindeki eğilimler oldukça hızlı değişme gösterebiliyor. İnsanların dikkati belirli bir kripto para birimine yoğunlaşabilir, ancak aynı hızla bu yoğunluk tekrar kaybolabilir. Son birkaç ayın en popüler kripto para birimi olan Shiba Inu için de durum böyle görünüyor. Mem coin’lerin yılı olan 2021’de üretilmemiş olmasına rağmen, Shiba Inu (SHIB)’nun popülaritesinin ilk olarak, Elon Musk ile sayısız etkileşimin ardından dünyanın dikkatinin Dogecoin ve onun taklitçilerine çevrildiği ikinci çeyrekte arttığı görülüyor. Tesla’nın CEO’su yalnızca DOGE’ye odaklanmış olsa da, bazı bireysel yatırımcılar, orijinal meme kripto paranın artık neredeyse 1 dolar seviyesinde olduğu ve “çok pahalı” bulunduğu için hızlı kazanç vaadi sunan diğer birkaç alternatife yönelmeye başladı.

Bu, SHIB ve diğer kendini Dogecoin katili olarak gösteren altcoin’ler için tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi. Birkaç aylık olağandışı sakinliğin ardından, tüm piyasa yaz aylarında geri çekilirken, Shiba Inu (SHIB)’nun adı Eylül ayı sonlarında yeniden popülerlik kazanmaya başladı. Proje, bir NFT koleksiyonu başlatarak bundan yararlanmaya çalışırken, yayınlanan haberler ile gündeme oturdu. Yine de en çok tartışılan kısım SHIB’in fiyatı oldu. Birbiri ardına ardışık rekorlar, 2021 yatırım getirisi bir noktada % 100.000.000’u (evet, yüzde yüz milyon) aştığı için tartışmasız yılın en başarılı yatırımı olarak kabul ediliyor. Çeşitli ticaret platformları, hangisinin daha sonra listeyeceğini görmek için acele ediyordu. Şirketler tanıtım kampanyalarına ekliyorlardı. Sinema salonları, müşterilerinin hizmetler için SHIB ile ödeme yapmasını sağlama planlarını yalanladı. Bireysel yatırımcılar projeyle ilgili bir sonraki çığır açan haberleri okumak için can atıyorlardı. Ama şimdi bu gelgitler değişti gibi görünüyor.

SHIB heyecanı bitti mi?

Shiba Inu ile ilgili olarak, çok az kişi insanların daha dikkatli olması gerektiği konusunda bir uyarıda bulundu. Yetkililer, yatırımcıları hızla artan fiyat konusunda dikkatli olmaya çağırdılar, çünkü hype ortadan kalktığında fiyat güneye doğru hızla gidebiliyor. Ve hype gerçekten düşüyor gibi görünüyor. Google Trend verileri, dünya çapındaki “Shiba Inu” aramalarının Ekim ayının sonunda zirve yaptığını ve o zamandan beri düştüğünü gösteriyor. “SHIB Satın Al” aramasında da durum benzer bir seyir izliyor.

"<yoastmark

SHIB, Ekim ayı sonlarında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. CoinGecko’ya göre 28 Ekim’de 0,00008616 dolardan işlem gördü. Google sorgularının sayısı azaldıkça SHIB’in dolar karşısındaki değeri de düştü. Yazımız hazırlanırken, meme token 0,000038 dolardan işlem görüyor, bu da bir aydan kısa bir sürede %50’den fazla düştüğü anlamına geliyor.

SHIB/USD . Kaynak: TradingView
SHIB/USD . Kaynak: TradingView

Sonuç olarak, Shiba Inu çılgınlığının gerçekten de ortadan kalktığı görülüyor. Ancak, makalenin başında belirttiğimiz gibi, gelgitler bir kez daha değişebilir ve eğilim aynı hızla geri dönebilir. Shiba Inu ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriproarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cryptopotato.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku