Hukuk Profesörü: Kripto Paralarda Sıkı Regülasyon Bunlara Yol Açacak!

57

Edinburgh Üniversitesi Uluslararası Bankacılık Hukuku ve Finansı bölüm başkanı profesör Emilios Avgouleas, daha sıkı kripto para düzenlemesinin uzun vadede sektöre fayda sağlayacağını söylüyor. Akademisyen, kripto para birimlerinin dünya çapında yaygın olarak kullanılmasına ilişkin beklentiler konusunda iyimser.

Sıkı regülasyon kripto para endüstrisi için iyi bir gelişme

Profesör Emilios Avgouleas, geçtiğimiz hafta Insider ile yaptığı röportajda katı düzenlemelerin kripto endüstrisi için ne kadar faydalı olduğundan bahsetti. Avgouleas, aynı zamanda kripto para teknolojisi şirketi IOHK’da kıdemli araştırma görevlisi olarak çalışıyor. Üniversitedeki biyografisine göre, profesör, “finansal reform, fintech politikası ve düzenlemesi, bankacılık teorisi ve düzenlemesi, sermaye piyasası düzenlemesi, hukuk ve finans ve küresel ekonomik yönetişim konularında önde gelen ve tanınan bir ekonomist.”

Analist Willy Woo 2021 Bitcoin (BTC) Fiyat Tahminini Güncelledi
 

Profesör Avgouleas, hükümetlerin kripto para endüstrisini düzenleme çabalarının kripto para birimlerini daha itibarlı hale getireceğini ve suçluların kullanmasını zorlaştıracağını söyledi ve şunları vurguladı:

 Kısa vadede regülasyon kötü bir şey olabilir, çünkü piyasa fiyatları düşecek, ancak düzenleme kötü niyetli faaliyetleri ayıklayacak ve insanlar için alternatif ödeme araçlarını daha kabul edilebilir hale getirececek Uzun vadede, fiat para  biriminden dijital ödeme araçlarına geçişi kalıcı hale getirecek.

Sektör gelecekte umut vaat ediyor

Avgouleas ayrıca, devlet destekli dijital para birimleri, merkez bankası dijital para birimleri’ni (CBDC) çıkarmayı hedefleyen merkez bankalarının, tüketicilerin gözünde kripto para birimlerini meşrulaştırması gerektiğini söyledi.

Giderek artan sayıda ülke, kripto para birimlerini düzenleme konusunda daha ciddi hale geliyor. Çin, ödemelerin yanı sıra Bitcoin madenciliğini de çökertiyor. ABD’de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, tüketicileri korumak için kripto para borsalarının ve mevzuatın daha fazla denetlenmesi çağrısında bulundu. Bununla birlikte, Bitcoin ve dijital para birimleri, bu yıl SEC’in düzenleyici gündeminin dışında bırakıldı. Profesör Avgouleas ayrıca, dijital paraların özel, güvenli ve evrensel oldukları için dünya çapında yaygın olarak kullanılabileceklerine inanarak, Bitcoin ve altcoin’lerin geleceği konusunda iyimser olduğunu söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Bitcoin.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku