Bitcoin (BTC)’de Wyckoff Formasyonu Belirmedi: BTC İçin Sırada Ne Var?

363

Bitcoin (BTC), 27 Mayıs’tan bu yana 40 bin dolarlık psikolojik seviyesinin altında işlem görüyor. Lider kripto para birimi, 64 bin doların üzerindeki tüm zamanların en yüksek fiyatından neredeyse yüzde 50 oranında değer kaybetti.

Wyckoff modeli geçersiz kılındı

Çok yakın zamanda, Bitcoin fiyatının Wyckoff işlem modelini başlattığı algılandı. Ancak analist Rekt Capital’e göre, BTC’nin geçtiğimiz hafta 28.893.62 dolar’lık düşük bir seviyede işlem yapmak için 30 bin dolar destek seviyesini kırması, Wyckoff formasyon olasılığını geçersiz kıldı. Wyckoff modeli genellikle bir işlem aralığının öncesinde bir birikim aşaması olduğunda belirlenir. Geçtiğimiz aylarda kurumsal yatırımcılar, hedge fonları ve perakende yatırımcılar tarafından geniş bir Bitcoin birikimi gördük. Dijital para biriminin enerji kullanımıyla ilgili olarak bir dizi Korku, Belirsizlik ve Şüphe (FUD) piyasaya sürüldü.

Wyckoff modelindeki işlem aralığının, “en sonunda aralığın karşı tarafından çıkan güçlü bir trendin önünde, bir satış zirvesine işaret eden bir başarısızlık noktası veya  bir başarı” elde etmesi bekleniyor. Rekt Capital ve diğer analistler tarafından belirlendiği gibi, Bitcoin 33 bin dolar’dan güçlü bir destek oluştursaydı, Bitcoin bu modelin oluşumunu onaylardı.

Wyckoff modeli nedir?

Richard Wyckoff tarafından 1888’de oluşturulan Wyckoff Metodu, bir varlığa olan arz ve talep arasındaki ilişkiden yola çıkarak, piyasa trendi konusunda yol göstermeyi amaçlıyor. Metod, birikim ve dağıtım olmak üzere iki şemaya sahip.

Stratejist Bitcoin (BTC)'de Yaşanan Düzeltmenin Bitiş Tarihini Açıkladı!

Birikim şemasında varlık, sert fiyat düşüşünün ardından dip yaptığının sinyalini veriyor ve nihayetinde sekme yaşayarak yükseliyor. Dağıtım şemasında ise varlık, güçlü bir yükselişin ardından pik yapıyor ve fiyat dönüş yaşayarak düşüyor.

Bitcoin için sırada ne var?

Artık Wyckoff modeli geçersiz kılındığına göre, Bitcoin muhtemelen 32 bin dolar fiyat seviyesinde olabilecek yeni sürdürülebilir destek bulmaya çalışacak. Şu anda, BTC-USD 4 saatlik grafikte bir birikim işareti var, ancak Bollinger Bantlarının tarafsız çizgisinin benimsenmesi, boğaların etkisinin henüz aşırı güçlü olmadığını gösteriyor.

Piyasa şu anda her iki yönde de eğilebilirken, yeni haftanın başında biraz daha fazla satın alma baskısı, fiyatların kısa ve orta vadede 35 bin ve sonunda 40 bin dolara geri dönmesine neden olabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku