Dünya Ekonomik Forumu’ndan Çarpıcı Kripto Para Raporu!

44

Dünya Ekonomik Forumu (WEF), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETC) ve diğer kripto para birimleri hakkında “Kripto Para Birimleri: Başlangıç ​​Kılavuzu” adlı bir rapor yayınladı. Rapor, Kripto Para Birimleri Küresel Gelecek Konseyi’nin bir parçası ve okuyuculara bu yeni varlık sınıfının temellerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Yatırımcıların güvenilir bir rehbere sahip olması önem arz ediyor

Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 2 trilyon doları geçmeyi başardı. Rapora göre, endüstri ve temel teknoloji, yerleşik varlıklarda 65 milyar dolar ve dijital koleksiyonlarda satılan miktar 1 milyar dolar. Ayrıca depolamamişlemleri, sınır ötesi ödemeler, ve NFT’ler de   çeşitli sektörlerde dijital sanat ile olgunlaştı.

WEF, kripto para birimlerinin uygunluğunu kabul etti ve CEO‘ların, ürün yöneticilerinin, teknoloji profesyonellerinin, kurumsal liderlerin ve endüstrü sektöründe çalışanların kripto para birimlerini işlerine ve yaşamlarına nasıl uygulayabilecekleri konusunda bir rehbere sahip olmasını istiyor.Böylece rapor vergilendirme, işlem yapma, fonların saklanması ve Bitcoin’in nasıl satın alınacağı gibi konuları açıklıyor. Bunlar faydalı noktalar ve pazarın gelişmeye devam etmesi için önemli bir hedef olan hedef kitlenin benimsemesini sağlamaya yardımcı olabilir. Rapor şunları iddia ediyor:

Kripto para birimi olgunlaştıkça, teknoloji liderlerinin bu sektörü anlama konusundaki ilgisi arttı.

Kripto para piyasasının önündeki engeller neler?

WEF gizlilik, takma ad ve anonimlik konularına değindi ve hedef kitlelerini, blok kaşifleri gibi bir Blockchain’i keşfetmek için yararlı araçlar hakkında bilgilendiriyor. Genel olarak, finansal kurumlar tarafsız bir duruş sergilediler ve düzenlemeler, enerji tüketimleri ve mahramiyet ilgili komplikasyonları vurguladılar.

Bu konulardan ilkinde kurum, kripto para düzenlemesi ile ilgili tartışmanın mali suçlardan etkilendiğini iddia ediyor. Bitcoin’in temel ilkelerinden birine aykırı olan Müşterinizi Tanıyın (KYC) ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML), “birçok ulusal ve uluslararası” gündemin merkezinde yer alıyor.Dünya Ekonomik Forumu, kripto düzenlemesinin geciktiğini iddia ediyor. Kurum, bunun dünyadaki düzenleyiciler için zor bir konu olduğunu da ekliyor. Raporda şu ifadelere verildi:

Mali Eylem Görev Gücü, Finansal İstikrar Kurulu, Uluslararası Menkul Kıymet Komisyonları Örgütü ve Uluslararası Ödemeler Bankası gibi uluslararası kuruluşlar hizmette uluslararası standartlar ve rehberlik için çalışıyor olsa da, bugüne kadar Blockchain ve kripto para birimleri için uluslararası düzeyde koordine edilmiş bir düzenleme yoktur.

Bitcoin enerji tüketimi

Enerji tüketimi konusunda, rapor ana akım medyanın çoğundan daha iyi bir iş çıkarıyor. BTC’nin İş Kanıtı’nın (PoW) çevre için kötü olduğunu iddia etmiyor. WEF, ağın güvenliğini korumak için enerji tüketiminin gerekli olduğunu belirtir. Proof-of-Work şeması bu nedenle yoğun hesaplama  ve enerji gerektirir, ancak ağa saldırmak için paraya mal olduğu için çifte harcama sorununu ele almanın ve blok zincirinin güvenliğini sağlamanın anahtarıdır.

Analist Willy Woo 2021 Bitcoin (BTC) Fiyat Tahminini Güncelledi

Rapor, Proof-of-Stake (PoS) gibi alternatifleri karşılaştırıyor. Ancak, bu fikir birliği algoritmasının Ethereum 2.0’a güç verdiğini iddia ediyor. Beacon Chain, “daha az test edildi”. Sonuç olarak, WEF onları ve altta yatan teknolojilerini gerçekten anlamanın tek yolunun bu olduğuna inandıkları için Bitcoin, Ethereum ve kripto para birimlerini kendileri denemeye teşvik ediyor.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak https://bitcoinist.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku