Hong Kong Bankası Tokenizasyon İçin Ripple İle Ortaklık Kurdu!
Hong Kong Bankası Tokenizasyon İçin Ripple İle Ortaklık Kurdu!

Hong Kong Bankası Tokenizasyon İçin Ripple İle Ortaklık Kurdu! İşte Detaylar

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasası kriptoarena.com olarak aktardığımız üzere dalgalı hareketler sergilerken, bir Hong Kong bankası olan Fubon Bank, Ripple ile ortaklık kurduğunu aktardı. Geçtiğimiz günlerde aktarılan verilere göre dev banka, Ripple’ın merkez bankası dijital parası (CBDC) platformunu kullanarak gayrimenkul tokenizasyonu ile kredi ihracını test edeceğini duyurdu. İşte detaylar…

Fubon Bank, Ripple ile ortaklık kuruyor

Fubon Bank (Hong Kong), finansal teknoloji şirketi Ripple ile işbirliği içinde bir gayrimenkul tokenizasyon programını test etme planını açıkladı. Üçüncü çeyrekte hayata geçirilmesi planlanan girişim, emlak işlemlerini ve borç verme süreçlerini kolaylaştırmak için dijital para birimlerinin (CBDC) ve blockchain teknolojisinin faydalarından yararlanmayı amaçlıyor.

Ripple Zaferi Kutluyor: XRP Davasında Kiritik Gelişme!

Pilot projenin bir parçası olarak Fubon Bank, bankanın mülkleri tokenize etmesine ve dijital Hong Kong doları kullanarak kredi vermesine olanak tanıyan Ripple Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) platformunu kullanacak. Blockchain teknolojisinin uygulanması, mülk işlemlerinde güvenliği, şeffaflığı ve verimliliği artırırken, genel süreci hızlandırmak için dijital Hong Kong doları cinsinden kredi verilmesini de kolaylaştıracak.

Banka yetkilisi projenin amacını açıkladı

Konu ile ilgili Fubon Bank Başkan Yardımcısı Xu Luosheng, yaptığı açıklamalarda yapılacak testin kullanıcıların sahip olduğu müklerini tokenize hale getirerek ipotek altına alma ve ardından kredi verme şeklinde gerçekleşeceğini aktardı. Bununla beraber Luosheng, kredinin kullanıcılara kullanıcılara Ripple CBDC platformu kullanılarak Hong Kong Doları’na (HKD) 1:1 oranında sabitlenmiş stablecoinler aracılığıyla verileceği bildirildi.

Ripple Yöneticisi: Bu Altcoin Piyasaları Umut Vadediyor!

Öte yandan yapılan açıklamalara göre banka kullanıcıları, bankanın dijital uygulamasını kullanarak her türlü değeri kapsayan ipotek oranı, stres testleri ve mülk değerleri gibi verileri gerçek zamanlı olarak görebilecekler. Bu yöntem aracılığıyla kredi tahsisi sürecinin kayda değer şekilde kısalacağını öngören Luosheng, yine de kısalacak süreye dair kesin bir bilgi veremeyeceğini belirtti.

Projenin eksiklikleri tamamlanacak

Henüz platform üzerine kullanıcı doğrulama politikası olan KYC’nin gelmediğini ve güvenlik önlemlerinin tam olarak alınmadığını aktaran Luosheng, kullanıcıların mevcut ipotekler üzerinde şimdilik sadece test gerçekleştirebileceklerini aktardı. Banka yardımcısının hedefinde gelecek için de planlar var. Bunlardan biri tapu kayıtları da dahil olmak üzere tüm gayrimenkulleri tokenize hale getirmek olarak açıklanıyor.

Ünlü Avukat: Ripple Menkul Kıymet Değil! Çünkü...

Bir diğer yandan test için hedeflenen müşteri kitlesi, ek mortgage kredisine ihtiyaç duyan kullanıcılar olarak açıklanıyor. Fakat Başkan Yardımcısı bunun henüz bir test olduğunu ve gerçek bir kredi ihracını test etmediğini de aktarıyor. Kripto para piyasası günden güne değişirken ve gelişirken, böyle yeni ortaklıklar birçok kripto para yatırımcısının geleceğe umutla bakmasını sağlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Hong Kong Bankası Tokenizasyon İçin Ripple İle Ortaklık Kurdu! İşte Detaylar