Bu Altcoin Projesinden 50 Milyon Dolarlık Girişim: Fiyat Fırladı!

Bu Altcoin Projesinden 50 Milyon Dolarlık Girişim: Fiyat Fırladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasının önde gelen altcoin projelerinden Avalanche (AVAX), yeni bir hamle ile yatırımcıların dikkatini çekti. 50 milyon dolarlık bir blockchain girişimi olan Avalanche Vista projesi, Avalanche blok zincirinde 50 milyon dolar değerinde tokenize varlık satın almayı ve tokenizasyon ve on-chain finansmanı ilerletmeyi hedefliyor! İşte detaylar…

Avalanche Foundation 50 milyon dolarlık girişimde bulundu

25 Temmuz Salı günü Avalanche Foundation Avalanche blockchain’inde basılan tokenize varlıkları satın almak amacıyla Avalanche Vista adlı 50 milyon dolarlık girişimini duyurdu. Avalanche Vista projesi, tokenleştirmeyi, yani bir varlığın chain üzerinde temsilini yaratmayı teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Bu nedenle Avalanche Vista, kredi, öz sermaye, gayrimenkul, emtia ve blockchain’e özgü diğerleri gibi geniş bir likidite yelpazesindeki varlıkları dikkate alacaktır. Avalanche Vakfı, daha iyi bir finansal sistem oluşturma hedefini desteklemek için 50 milyon dolarlık fon ayırdı. Finansal sistemi daha erişilebilir, verimli ve uygun maliyetli hale getirmek için Avalanche’ın benzersiz teknolojisini kullanmak istiyorlar.

Analist Görüşü: AVAX ve Bu Altcoin Yatırımı İçin Şimdi Doğru Zaman!

Ayrıca, blockchain teknolojisinin varlık ihracı, uzlaştırma ve yönetim gibi görevleri nasıl iyileştirebileceğini ve bunları daha kolay ve daha hızlı hale getirebileceğini göstermeyi de amaçlıyorlar. Böylece, tokenizasyon ve zincir üstü finansın (“OnFi”) ilerlemesine yardımcı olacak. Bu girişim, geçmişte Avalanche blok zincirinde üstlenilen varlık tokenizasyonunun diğer kilometre taşlarını takip ediyor. Konu ile ilgili Ava Labs Başkanı John Wu şunları söyledi:

Varlık tokenizasyonu sadece sermaye piyasalarının geleceği değil, günümüzün de kritik bir itici gücüdür. Zincir üzerinde yatırım yapan kurumlar arasındaki ivme şaşırtıcı ve Avalanche Vakfı bu girişimle ileriye doğru büyük bir adım atıyor.

Popüler altcoin bir kilometre taşını daha arkada bıraktı

Bu yeni girişimle Avalanche, uzun süredir büyük bir sorun olan özel piyasa yatırımlarına erişimin önünü açmak istiyor. Özel piyasa yatırımları, yüksek operasyonel maliyetler nedeniyle büyük kurumsal yatırımcılar ve varlıklı bireylerle sınırlıydı. Bu durum, sermaye çağrıları ve veri kullanılabilirliği gibi manuel ve pahalı süreçler nedeniyle daha küçük yatırımcıların erişimini kısıtlıyordu. Tokenleştirme ile birlikte on-chain varlık ihracı ve yönetiminin kullanılması, varlık ihraççıları ve yatırımcılar için süreçleri ve deneyimleri iyileştirebilir. Hem geleneksel finans kurumları hem de kripto girişimleri, off-chain tutulan tokenize varlıklarla on-chain kullanım durumlarını giderek daha fazla benimsiyor. Siddhartha, lider bir yapılandırılmış finans platformu olan Intain’in Kurucusu ve CEO’su konu hakkında şu sözleri aktardı:

Varlık yönetim sürecinin parçalarını on-chain’e taşımak, ihraççıların tek bir iş akışına ve tek bir kayıt sistemine sahip olmasını sağlayarak hizmet sağlayıcılar ve yatırımcılar için daha iyi, daha sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlar.

Kriptoarena.com olarak aktardığımız bu yeni girişimle beraber kripto para piyasası bir adım daha ön plana çıkarken, popüler altcoin Avalanche ise bir kilometre taşını daha arkasında bırakmayı başardı. Popüler altcoin anlık olarak 13,15 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Altcoin Projesinden 50 Milyon Dolarlık Girişim: Fiyat Fırladı!